| anonim_4396 a întrebat:

Iau karissa de 4 luni si luna această nu le-am luat chiar la aceasi ora, au fost in uNele zile una sau 2 ore întârziere si am avut un contact sexual neprotejat seara si a doua zi am avut o întârziere de 4 ore. Se poate sa fi rămas insarcinata? Am inteles ca numai daca le uiţi 12 ore protectia dispare insa vreau sa fiu sigură

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Cel mai bine este sa citesti in prospect.
Da, esti protejata.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Eşti protejată happy
Dacă întârzierea NU este mai mare de 12 ore, atunci efectul contraceptiv se menţine!

Vezi alte detalii în Prospect...

Toate cele bune.