| anonim_4396 a întrebat:

Buna sad. Am o problema destul de mare sad. Acum o luna am avut un contact sexual neprotejat. Parteneru' s-a oprit dintr-o data, dar mi-a zis ca nu s-a terminat in mine, deci sa nu-mi fac griji. Dupa doua saptamani am facut un test de sarcina. A iesit negativ. L-am facut fix in a 14-a zi de la contact. N-am mai avut contacte sexuale de 7 luni, acum o luna fiind primul dupa 7 luni. Ieri trebuia sa imi vina stopul. De regula imi venea pe 15-16-17. De vreo 3-4 zile ma dor ovarele. Mi-e frica sa nu fi ramas insarcinata nail biting. Sau e doar o intarziere normala, dat fiind ca nu am mai avut contacte sexuale o perioada destul de lunga de timp? Mi-e frica rau de tot, pentru ca intr-o seara am visat ca sunt insarcinata, si ma vedeam cu burta sad. In urmatoarea seara am vista ca o prietena mi-a zis ca durerile de la ovare le au doar femeile insarcinate. Mi se tot bat apropouri. Va rog sa-mi dati niste sfaturi, fetele in special, daca ati trecut prin asa ceva sad. Fara glume va rog sad

20 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

7 luni inseamna mai 2 luni si nasti! adica ultimul trimestru de sarcina! ce-i asa greu de inteles ca nu ai cum sa fii? nu-ti trebuie facultate si nu stiu ce studii extra mega sa-ti dai seama! e o raceala, sau o dereglare hormonala, se intampla, spatele gol, statu pe borduri! sarcina iese automat din discutie! menstruatia iti poate veni pana in a 4 a luna peste sarcina, daca pana acum ai avut si t simti bine, din toate pct de vedere fii linistita. numa vezi u..ai mare grija k asa de usor un copil naste un copil. sper ca asta sa-ti fie o lectie si sa nu mai repeti prostia! bafta!

| CrosssOver a răspuns (pentru DNSK):

DNSK da' prost esti mai nene! Decat sa scrii ditamai raspunsul mai bine ai citi inca o data ce zice fata!

| Pitzipoanca a răspuns (pentru DNSK):

Bai vita, invata sa citesti cu ATENTIE "acum o luna fiind primul dupa 7 luni. "

| DNSK a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Buh zdreanta vezi cum vorbesti k nu's pustiu de la coltul blocului tau! parintii tai unde sunt de ai educatia care o ai? mai atrage-le atentia ca mai esti si u pe lume, sa se mai ocupe de tine

| DNSK a răspuns (pentru CrosssOver):

Am gresit mah copile, poate fac 2 lucruri in acelasi timp! mah da perfecti sunteti voi mah! uite unde-s einstein cu arhimede! eu va cautam prin istorie da se pare ca voi o ardeti pe TPU

| Pitzipoanca a răspuns (pentru DNSK):

Eu am crescut la casa, alaturi de bunici cu studii superioare. ^____^ Si am de ceva vreme drept de vot.
Iti dau adresa mea sa ne "smardoim"? Te astept cu drag.

| DNSK a răspuns (pentru Pitzipoanca):

La bunici..clar! ai zis tot! ramai in lumea ta

| DNSK a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Mah u ai bunici cu facultate?! ciudat, f putini in perioada interbelica sau postbelica au putut absolvi o facultate! greu mi sa cred ca bunicii tai sunt ceva dr universitari! daca ar fi asa febletea lu buni si lu bunu nu cred ca vorbea in halul asta cu cineva pe care nu-l cunoaste! da stii cum ii, din spatele tastaturii toti suntem zei! ti-ai ales de minune nick. ul! mi greata sa ma gandesc ca u si multi altii sunteti viitorul tarii! de aia vreau eu sa plec si sa nu ma mai intorc veci in tara asta plina de ipocrizie, de ura, de prostie, de figuri, rautate, trufie.

| Pitzipoanca a răspuns (pentru DNSK):

Mai, stai relax. De ce vorbesc asa? Imi place sa fiu controversatalaughing. Nu aveam de cine sa ma iau. Imi cer scuze daca te-am suparat, chiar nu urmaream altceva decat o harjoneala usoara. Nick-ul e ales la misto, iti dai seama. Nah, o zi catifelata sa ai. ^__^

| DNSK a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Asta nu ma face sa ma uit cu alti ochi la tine! multumesc frumos! la fel si tie

| Pitzipoanca a răspuns (pentru DNSK):

Uita-te la mine fiiiix cu ce ochi vrei tu. Numa' nu mai suferi atat...

| DNSK a răspuns:

Am gresit si imi cer scuze, si nu-mi dadeam seama daca pruncii astia nu sareau si ma faceau in toate felurile! stiam ca o greseala nu se pedepseste asa rau, vb de-a mea ca nu am citit cu atentie, nu de crime violuri si altele! dau o editare la mesajul meu de mai devreme. fugi la medic! decat sa stai cu frica asta 1-2 luni mai bine o elimini. testele de sarcina nu sunt 100% sigure! si fii f atenta pe viitor, ti-am zis e pacat ca un copil sa dea viata altui copil. bafta mare mare s-ai!

| AngelGirl5 a răspuns (pentru DNSK):

Da ai dreptate! Dar eu am intrebat altceva... Posibil sa-mi intarzie stopul din cauza ca n-am facut-o timp de 7 luni sau din cauza stresului? eu stiu...

| Amelya02 a răspuns:

Mai fa un test, cu toate ca sunt putine sanse sa fi ramas insarcinata, cred ca e o intarziere normala.

| Ina93 a răspuns:

Se poate sa fi racita ..si din cauza asta sa iti intarzie.
dar daca nu fa un text de sarcina. dar ca sa fi sigura fal dimineata la prima urina.:*

| DanceWithTheLittleGirl a răspuns:

Nu te du ca inecata dupa sfaturile prietenilor tai eu zic ca ai racit nimic altceva. si testele de sarcina nu sunt mereu corecte. oricum data viitoare lasa insectele din cap si fa sex protejat.

| ByByLoVe a răspuns:

E doar o simpla raceala nu te speria draga mea, pune ceva cald pe burta si iti va trece, intarzierile sunt normale :*

| xElyZaBeTh a răspuns:

Stai linistita se poate sa fie o posibila raceala nu te lua dupa toata lumea.Am avut asa ceva si mi s-a spus ca am stat pe ceva rece cu fundul si am racit...Deci nu-ti face griji, incearca sa te protejezi cat de cat si durerea v-a disparea. Sper ca te-am autat. Fundita?:O3

| AngelGirl5 a răspuns (pentru xElyZaBeTh):

Ideea e ca nu-mi vine stopul, desi am durerile alea dinainte sa-mi vina...

| adeadeqwe a răspuns:

Sunt de acord cu xELyZaBeTh. Dar pe vitor fi mai atenta nu se stie nu!