| anonim_4396 a întrebat:

ieri am vb cu fostul meu prieten.ne-am despartit acum cateva zile. si aseara imi ziccea ca nu este in apele lui.si ca inca mai tine la mine. voi chiar credeti ca il doare ca ne-am despartit? funda si vott.happy:*

9 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Da. Se prea poate sa regrete, dar barbatii au un anumit orgoliu, despre care s-ar spune ca este tipic masculin, tot asa cum este si intuitia care apartine in general femeilor. Daca ai vorbit, sau daca vorbiti inca, te sfatuiesc sa consideri caile inca deschise spre impacare. Depinde care a fost cauza despartirii. Daca tu ai hotarat asta, da-ti seama ca prietenul tau este foarte trist. Daca el a avut initiativa, in mod sigur ii pare rau. In aceasta situatie ar trebui sa preiei totul cu multa finete si cu mult tact. Nu deschide prea des subiectul despartirii. Chiar deloc. Poarta-te ca si cum totul ar fi normal, ca la inceput, si recastiga-l, daca merita. La stadiul in care va aflati voi doi acum, inca nu este totul pierdut. iti doresc sa fii iubita de cine iti doresti totusi, si asa cum meriti, adica mult de tot!

| Dav7id a răspuns:

Daca v-ati despartit din cauza lui,atunci nu prea cred,doar sa nu stie inca ce vrea de la viata. Daca v-ati despartit ca a-ti vrut sa nu mai continuati cu relatia,nu mai e nimic de facut.Tu te-ai intoarce iar la aceeasi relatie, in ziua de azi nimeni nu o mai face doar cazuri foarte speciale. Poate sa il doara totusi, sasi fi dat seaama ca a gresit si ca nu a vrut sa faca asta.Nu ai de unde sa stii pana nu esti la fata locului doar tu poti sa stii mai bine decat oricine,daca tu vrei sa te duci din nou la el,te poti duce oricand, dar zic eu va aparea o stare de monotonie, plictiseala si va ve-ti desparti iar.Intodeauna oamenii se uita dupa ceva nou.

| ruPfashu a răspuns:

Daca chiar tine la tine, il doare. Important e ce simti si tu pentru el. Cat timp a-ti stat impreuna? De ce v-ati despartit? Tu ce simti pentru el?

| JohnnyBi a răspuns:

Parerea mea? ciorba reincalzita nu e la fel ca cea noua. daca el e de vina, poate sa ii para rau ca te-a pierdut, dar e la atitudinea ta sa hotarasti daca merita iertat sau nu. tu il cunosti pe respectivul, tu stii daca e sincer cu tine sau nu, tu stii relatia cu el cum a decurs.

| danishor a răspuns:

Buna didux, uneori dupa cum se zice si in multe melodii "pana nu pierzi pe cineva nu iai cum sa iti dai seama cat de importanta ti-a fost acea persoana, daca el te-a cautat inseamna ca regreta ce a facut si ca ar vrea sa se impace cu tine. primul lucru care il face un baiat cand vrea sa se desparta de o fata este faptul ca intrerupe orice legatura cu respectiva. Daca tu crezi ca merita mai dai o sansa nu ai nimic de pierdut in afara de timp... bafta

| Optimus7 a răspuns:

Cred ca mai tine la u. Chiar daca v-ati despartit e un sentoment foarte neplacut dupa ca te obisnuieste cu anumite lucruri sa faci cu persoana iubita si dupa departire iti lipsesc si atunci le vrei inapoi.

| mikilaina a răspuns:

Buna, unele decizii sunt influentate si de mediul inconjurator... poate trece printr-o perioada stresanta si tensionata, iar unele discutii dintre voi nu fac decat sa il irite si mai tare; din acest motiv s-a gandit sa "renunte la un factor de stres". Problemele de relatie si cuplu sunt unele dintre cele mai sofisticate si mai profunde. Poate ar trebui sa vorbesti si cu un terapeut, care sa te ajute sa intelegi mai bine aceasta situatie, dar mai ales care sa te ajuge sa te descoperi pe tine, sa te cunosti si sa cunosti ce iti place. Acceseaza topexperti.ro- este o platforma de comunicare care ofera un astfel de serviciu. De asemenea, iti recomand urmatorul articol, pentru mine a fost de un real folos atunci cand am trecut printr-o situatie asemanatoare.
http://www.topexperti.ro/......ararii_442

Sper sa iti fie de folos:)

| Tofeni a răspuns:

Posibil ...depinde daca e ca mine nu ar mai tine dar daca pune suflet la o relatie ar putea... funda plz

| adrianstabul a răspuns:

Eu cred ca da ca a avut timp ma gandesc sa analizeze unde a gresit.