| AdelinaEDA a întrebat:

Ieri noapte mi-a venit ciclul. Insa este de culoare foarte inchisa, maro spre negru. Astazi am eliminat un cheag negru mare de sange, cam cat un ou de gaina. Si de fiecare data cand merg la baie si nu numai elimin multe "cheaguri" foarte foarte multe, negre, cam cat un varf de ac. Iar ciclul mi-a venit astazi mult, iar acum spre seara abia au curs cateva picaturi. Ce poate fi?

Răspuns Câştigător
| Ioana803 a răspuns:

Buna,

Si eu am menstruatie de aproximativ 7-8 ani.

Am avut si eu luni cand ciclu imi venea de o culoare mai inchisa si cu unele cheaguri(erau acele luni cand menstruatia mea era foarte abundenta).

Am mai patit asa, cand am avut sangerari de 1-2 zile, culoare foarte inchisa, chiar la inceperea perioadei fertila (ceea ce e normal )

Pentru mai multe informatii, nu ezita un control ginecologic, acel medic te poate sfatui si ajuta mult mai mult decat noi.

Sanatate!

3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Cica nu sunt asa ingrijoratoare cheagurile alea...
Dar du-te si la medic dupa ce se termina, macar stai linistita.

| Anonim1567886457 a răspuns:

Stai linistita, și ciclul meu a fost de culoare maronie la început, și eu ma îngrijorasem, dar cu timpul a început sa îmi vina din ce in ce mai roșiatic, deci in privința asta sa nu ai nicio grija! Cu privire la cheaguri nu știu ce sa zic, și eu am avut și încă am cheaguri mici, dar nu am avut niciodată unul "cam cât un ou de găina", dacă continua sa îți vina atât de mari eu te sfătuiesc sa ii spui mamei tale și sa consultati un medic ginecolog doar ca sa fiti sigure.

| AdelinaEDA explică (pentru Anonim1567886457):

Da, dar eu am ciclu de vreo 7 ani..si niciodata nu am patit asa