| alucard777 a întrebat:

ieri seara am avut prima relație sexuală, am folosit prezervativul și nu cred ca m-am dezvirginat.
Nu s-a rupt ața, nu s-a schimbat nimic la penis.
Menționez ca "i-am dat 3 numere", dau funda.

6 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Treaba cu dezvirginarea la tipi e simbolica, ai bagat-o in gaura, gata e ce trebuie... nu apare un X pe penis si o casuta in care iti scrie nota.

Ata aia cel mult se intinde, daca se rupe nu e de bine.

| corbulalbrosu a răspuns:

Dezvirginarea in cazul baietilor se produce AUTOMAT in momentul in care intretin primul lor act sexual real/adevarat si isi introduc penisul in vagin : cu sau fara prezervativ montat pe penis. Dupa intretinerea sexului de dezvirginare, NU trebuie sa apara absolut nicio schimbare a penisului d.p.d.v al aspectului.
Iar in privinta acelui mit imbecil care inca mai persista si astazi in convingerile multor baieti privind necesitatea de A FI RUPTA ''ATA'' ca semn al dezvirginarii, trebuie sa afli urmatoarele :
Frenul penian adica ''ata'' sau ''capastrul'' unui penis SANATOS d.p.d.v medical, ramane INTREG/ INTACT intreaga viata in cazul a circa 80-85% dintre barbati. Daca pana acum nu te-ai informat CORECT, trebuie sa stii ca acea "ata" a carei denumire corecta in termeni medicali este aceea de FREN penian, reprezinta de fapt o teava, un fel de tub/teaca subtire constituit dintr-un tesut dermatic ce leaga preputul (pielea care acopera capul) de partea sa inferioara a glandului, permitandu-i astfel preputului sa fie mobil, incat sa se poata realiza acoperirea si decalotarea glandului (capului). Bineinteles ca frenul ("ata") se poate rupe insa acest lucru se poduce/se intampla numai/doar atunci cand tesutul din care este formata acea teaca/teava, este atinsa de anumite afectiuni sau de o anumita boala si devine slabita si rigida. Frenul penian sanatos NU se rupe niciodata si va ramane intreg, poate putin intins/alungit pe durata intregii vieti. Acest lucru se produce si este valabil in cazul a circa 4 din 5 barbati activi d.p.d.v. sexual pe intreaga durata a vietii lor. Prin ruperea accidentala sau chiar intentionata dar iresponsabila a "atei", respectivul baiat/barbat NU se dezvirgineaza ci devine posesorul unui penis INERT, lipsit de sensibilitate si excitabilitate. Este bine sa stii ca prin acea teaca care este de fapt o "teava/un tub" trece un vas de sange important care iriga suprafata fina si super sensibila a glandului (capul penisului). In cazul ruperii frenului se rupe automat vasul de sange care trece prin interiorul frenului, si drept urmare se intrerupe/dispare irigarea supafetei penisului cu sange. Din acest motiv piele fina care acopera glandul se zbarceste si isi pierde luciul, elasticitatea, excitabilitatea, dar mai ales dispare sensibilitatea oferita de senzorii existenti in acea portiune de pielea fina a glandului. Acest lucru este un fapt dovedit, fiindca se produce in cazul barbatilor al caror penis este circumcis. Ar fi bine sa te rogi ca sa nu patesti su tu la fel cu cei carora li s-a rupt ata intentionat sau din greseala sau le-a fost sectionata si extirpata prin operatia de circumcizie. Un penis perfect sanatos arata la fel cu cel prezentat in urmatorul film educational :
https://www.youtube.com/watch?v=s6on8BsMrsg
Multa sanatate!

| Plato a răspuns:

Nu trebuie sa se rupa nimic...

| ywar a răspuns:

I-ai dat 3 numere? Moaaamaaaa, ce barbat esti! Esti modelul meu. Zi-mi si mie cum poti.

| Gofigi a răspuns:

Nu se rupe nici o ață ia rămâne acolo

| MATRiXRIDER a răspuns:

E un mit ca se rupe ceva ata la baieti, nu se rupe nimic, indiferent daca o faci cu prezervativ sau fara. Dezvirginarea la baieti e cand intra prima data si gata, aia a fost, cine zice ca se rupe ceva nu stie ce zice, eu vorbesc din experienta de ani de zile laughing