| cassie96 a întrebat:

Ieri trebuia sa imi vina menstruatia, dar nici urma de ea laughing am avut cateva contacte sexuale protejate, dar nu am verificat de fiecare data prezervativul dupa contactul sexual. Mentionez ca am ovare polichistice, si iau Duphaston. Ar trebui sa ma ingrijorez?

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă aţi folosit corect prezervativul şi l-aţi verificat după actul sexual ( să NU fie rupt ), atunci NU ai cum să rămâi însărcinată!
Dacă nu aţi verificat prezervativul, atunci nu se ştie...

Oricum, din moment ce ai ovare polichistice, cel mai probabil, întârzierea este din această cauză.

Toate cele bune.

| sofisis a răspuns:

O zi intarziere este egala cu 0.
Daca stii ca te-ai protejat, nu ai de ce sa iti faci griji. Ai rabdare ca o sa vina.

| Alcyon a răspuns:

Menstruatia uneori mai intarzie. E ceva normal, ca nu esti robot.

| IepurasPerfect a răspuns:

Daca ai facut-o cu prezervativ atunci sunt slabe sanse sa fi ramas insarcinata. Ai fi simtit totusi daca se rupea. Avand in vedere ca iei duphaston, eu cred ca din cauza asta ti s-a dereglat menstruatia. Mai asteapta cateva zile, dar ca sa stai fara griji du-te la un consult ginecologic. PUP

| rotopercutor a răspuns:

Categoriiicccc! eu iti recomand sa iti fac deja programare la ginecolog, o sarcina este foarte foarte posibila, eu am avut problema asta! grabeste te sa te duci la doctor!