| Miria a întrebat:

Buna! Acum o luna am făcut sex protejat cu iubitul meu și acum o săptămâna. Ambele contacte au fost protejate. El spune ca a verificat prezervativul sa vadă dacă e spart și a spus ca nu a ejaculat in timpul actului sexual. Pe 1 trebuia sa îmi vina menstruația și nu a venit. Am dureri de ovare care pornesc in jos spre picior și sunt cam balonata. Am făcut doua teste de sarcina. Unu a ieșit pozitiv dar liniuța era extrem de transparentă iar celălalt a ieșit negativ. Țin sa menționez ca ma dor și sânii și am dureri de cap. Urgent! Mulțumesc

16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ciclul menstrual nu vine cand vrei tu, fiindca este de tip NEREGULAT si vine cand vrea el.
Daca sexul a fost intotdeauna protejat cu prezervative, este imposibil sa fii insarcinata!

| Miria explică (pentru Violleta2022):

Am făcut chiar azi. A ieșit negativ

| Miria explică (pentru Violleta2022):

E normal sa nu îmi vina nici acum? Și testul sa fie negativ

| Violleta2022 a răspuns (pentru Miria):

Bineinteles ca este normal pentru tine si pentru toate femeile care aveti ciclul de tip NEREGULAT, sa nu vina la zile fixe ci cand vrea el.

| Miria explică (pentru Violleta2022):

Dar sa întârzie așa mult?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Miria):

Nu se poate vorbi de intarziere la tine, pentru ca NU vine niciodata la acelasi numar de zile, vine cand vrea el.

| YeeeeRoooock a răspuns:

Mai fa un test. Si daca si acela iese pozitiv, mergi la un ginecolog...

| Vampire2girl a răspuns:

Sunt șanse mari sa fi gravidă happy

| Miria explică (pentru Vampire2girl):

Pai a fost protejat.iar el zice ca a verificat. Acum doua zile am făcut un test de sarcina și a ieșit negativ

| Vampire2girl a răspuns (pentru Miria):

Hmm... Iub tău a pus acel prezervativ sub un jet de apa ca să vedeți dac aare mici gaurele sau... Poate s-a zgâriat pentru ca nu l-a pus bine. happy ai grija pe viitor dacă nu știi cum sa verifici dacă era spart cauta tutoriale pe YouTube, sigur găsești, pa?

| Miria explică (pentru Vampire2girl):

A fost pus sub un jet de apa iar el a zis ca nu a curs nimic! Sincer nu îl cred dar testele de sarcina sunt negative. Nu a fost verificat bine?

| Vampire2girl a răspuns (pentru Miria):

Hmmm...Poate...Poate a mințit ca să îți facă rău. Sau poate nu ești însărcinată, maia steapta 1 luna sau 3 și vezi

| Miria explică (pentru Vampire2girl):

Sau 3? Dacă aștept 3 luni și sunt însărcinată nu mai pot face avort. Mâine voi mai face un test de sarcina

| Vampire2girl a răspuns (pentru Miria):

Ok

| Thewhiteman a răspuns:

Câte zile au trecut de la ultima menstruație?

| Miria explică (pentru Thewhiteman):

Nu a mai venit menstruația..trebuia sa îmi vina pe 1