| anonim_4396 a întrebat:

Îmi place foarte mult de o fata. Problema este ca sunt cam timid. De ceva timp am început sa vorbesc cu ea, in timpul orelor când ma uit spre ea de cele mai multe ori are privirea îndreptată spre mine, iar apoi zambeste/rade si lasa privirea in jos sau in alta parte. Nu sunt sigur ca ma place, in pauze prin clasa vorbesc cu ea, rade la glumele mele(chiar si la alea de cac*t), dar este un coleg care daca sta in preajma mea îl baga doar pe el in seama si uita complet de mine. Daca iese din clasa in pauza eu chiar nu am tupeul sa vorbesc cu ea pt ca este destul de populara si toti/toate vin la ea (față de mine care nici drq nu ma cunoaște îl liceu, am ca(sunt clasa a IX-a))
Eu vreau sa stiu daca am vreo sansa sa mă placa( urat nu pot spune ca sunt, sunt înalt si fac sport si se vede ca fac sport daca ma intelegeti) Daca da, cum pot face sa ii spun ceea ce simt?

5 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

"copile cu rusinea nu vei rupe paturi" vorba inteleapta spusa de bunicu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca te place : isi muta privirea repede de la tine, nu are curaj sa te priveasca mult in ochi si mai e faza cu colegul, vorbeste cu el doar pentru ca se teme ca tu nu cumva sa observi faptul ca te place si ca devine agitata in preajma ta, fa-ti curaj, cere-i nr de telefon, lasa-i un biletel pe caiet sau intreab-o daca vrea sa iasa cu tine. bafta!

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Fa-ti intentiile cunoscute. Daca nu ai curaj sa-i spui verbal, arata-i printr-un gest.

| Georgemtb a răspuns:

Vezi in *** sa n-ajungi in friendzone laughing). Glumesc, dupa parerea mea, eu zic ca te place. Lasa timiditatea ca nu ajuta la nimc!

| l2u3i4z5a a răspuns:

Buna,dai un buchet de flori! Fetelor le plac mult baietii care se imparfumeaza fai si tu asta! Nu mai fi timid!
Astept un raspuns!
Si cel mai important lucru fa-o sa rada dintr-o gluma! Sa imi spui daca a mers! Stiu asta pentru ca sunt fata! De fapt incepe sa vorbesti cu ea, sa o faci sa rada!