| strcristi a întrebat:

Îmi place de o fata!
Cum aș putea sa o fac sa ma placa.
Sau cum aș putea sa o întreb daca ma place fără sa para ciudat.
Sunt clasa a-8-a deci mai am câțiva ani in care vor putea sa Rada de mine. Cam toate fetele ma plac dar ea e cea mai frumoasa.
Ajutor de la fete

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Poate fata nu-i interesat de baieti, poate ca rade de toti si impreuna cu toti, spre amuzamentul ei.
Poti sa incerci sa-i vorbesti, poti sa o inviti undeva si daca iti raspunde pozitiv, atunci inseamna ca te place si vrea sa fie cu tine.

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca te consideri suficient de tupeist, de cate ori o intalnesti ai putea sa o intampini cu un zambet cat mai expresiv, sa o saluti sa intri in vorba cu ea si sa-i adresezi in mod direct cateva cuvinte, simple, banale suficiente de a intretine pur si simplu o conversatie. Daca accepta sa discute, mai pe urma ii poti spune ca ai remarcat-o, ca iti place de ea si din acest motiv o intrebi daca ar accepa sa deveniti prieteni. In functie de raspuns si daca acesta este unul favorabil ar urma sa-i propui/sau sa o inviti la cate o plimbare in 2, in caz contrar/de refuz cel mai indicat ar fi sa o uiti definitiv si cat mai rapid. Succes!