| RaulAndrei20 a întrebat:

Imi place de o fata foarte, foarte mult, chiar nu va imaginati cat de mult! Eu am 12 ani si ea la fel. Eu sunt inalt si ea la fel. Suntem cei mai mari ca medie in clasa si in ultimul timp ne-am intalnit din ce in ce mai mult. Nu stiu cum sa ii zic ca o plac sau daca ea ma place. Ma puteti ajuta va rog!? Imi e foarte rusine sa ii zic. Va rog ajutati-ma. Multumesc anticipat. ☺

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu este nevoie s-a-i faci declaratii de dragoste pentru a intelege ca ai anumite sentimente fata de ea. Pur si simplu propune-i s-a iesiti doar in 2 la cate o plimbare sau de exemplu s-a serviti o inghetata, un suc, o prajitura sau o pizza. Sau s-a va plimbati hai-hui, aiurea, cu bicicletele, cu rolele sau s-a va balaciti intro piscina, etc, etc. Sunt atat de multe moduri de a va petrece timpul impreuna incat nu ar avea rost s-a mai amintesc/insir si altele, mai ales ca pot s-a difere in functie de caracterul si comportamentul fiecarui individ in parte. Isi va da sigura seama care sunt intentiile tale si sentimentele fata de ea. In concluzie singurul lucru pe care trebuie s-a-l faci este cel de a-i propune s-a va petreceti in mod real timpul in doi. Subiectele de discutie apar si se dezvolta, pur si simplu trec dintr-un domeniu in alt domeniu, brusc sau pe nesimtie deci nu trebuie s-a-ti faci scenarii sau discursuri de dinainte. Fara un pic de curaj nu vei reusi niciodata. Succes!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Corectorul ortografic al TPU a luat-o razna, nu sunt greselile mele.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

S-a tampit si el saracu de la intrebari si raspunsuri a la TPU.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Este enervant, imi semnaleza "greselile" eu le-am recorectat cum este corect, dar surpriza happy nu ma baga in seama. laughing

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

M-am imunizat. In curand o s-a imi fie de mare ajutor s-a invat germana de la el.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ofera-i o inghetata si asa legati conversatie!

| Emilian65 a răspuns:

Lasa rusinea la o parte si spune-i ca vrei o relatie de prietenie cu ea.

| SallAll112 a răspuns:

Nu stiu ce are majoritatea cu inaltimea aia. In fine, daca iti place de ea atunci spune-i direct. Lasa frica deoparte. Si poate ii dai si un cadou cevawinking

| RaulAndrei20 explică:

(Scuzati-ma ca am uitat sa mentionez ca este superba) Cum ar fi daca i-as trimite in mesaj in care sa ii zic ca o plac?

| RaulAndrei20 explică:

O relatie doar de prietenie am deja cu ea, dar nu si de... stii tu... mai mult decat prietenie...