| acadele2000 a întrebat:

Buna TPU.Imi place de un baiat
Cum pot sa aflu daca si lui ii place de mine?
PS:fara chestii intreaba-l sunt cam timida
PS; mereu imi ia apararea

Răspuns Câştigător
| GGeorgel a răspuns:

Pai o solitie ar fi sa rogi un prieten comun sa vorbeasca cu el despre tine cateceva si printre altele sa afle parerea lui despre tine, dar cea mai buna solutie, chiar daca ai zis ca esti timida sa incerci sa vorbesti cu el...nu sa mergi la el si sa il intrebi direct: "iti place de mine?" nu asa...gasesti un moment potrivit sau la o iesire si incepeti si povestiti si printre altele ii poti bate ceva apropouri dezchizand subiectul, gen: "cu dragostea cum stai?" sau "ai prietena?", de acolo poti ajunge usor la parerea unuia despre altuia si de acolo cred ca sti drumul.winking

4 răspunsuri:
| Făgăraş a răspuns:

Incearca sa observi modul in care el te vede, cum se raporteaza la tine!

| GabrielUrsan a răspuns:

P.S.1: Pai te place daca iti ia apararea!
P.S.2: Pune o prietena/prieten comun sa il intrebe direct, daca esti mai timida.
Succes!

| Lolittaa a răspuns:

Pai priveste`l in ochi si crede`ma este un sentiment grozav daca si el te priveste la fel d intens si daca iti mai si zambeste ...la mine a mers...

| ynacos a răspuns:

Cauta pe google happy