| printesafrumusica24 a întrebat:

Buma TPU.imi place de un baiat mai mare cu un an cum sa fac sa aflu daca si el ma place cand ma vede se uita la mine dar nu-i spun nimic sunt cam rusinoasa stiti
ma ajutati plz?

Răspuns Câştigător
| TheTruthBeneathTheRose a răspuns:

Pai trebuie sa iti iei inima in dinti si sa vorbesti cu el... macar pe mess sau daca nu vrei poti pune un coleg/a sa-l intrebe daca te place dar nu asa direct ca isi va dea seama, sa porneasca un alt subiect apoi sa bata apropo si sa puna intrebarea. Daca nu zice nimic atunci ii place de cineva si ai un indiciu in plus iar daca zice de nimeni atunci iti dai seama daca minte sau nu dupa fata, glas... succes! :*

5 răspunsuri:
| prisoncomro a răspuns:

Abordeaza-l sincer daca el e, dupa cum se vede, mai timid decat tine! N-ai ce pierde si asa o sa scapi de nedumerirea asta care te macina. Sfatul meu e sa-l abordezi verbal, deoarece in scris ai carente mari la gramatica si ortografie.

| xLovLySmiLe a răspuns:

-buna! spune fata.
-Buna, ce mai faci? spune baiatul
mai departe stii tu

| Onitzza a răspuns:

Pai poti sa-l intrebi sau sa il urmaresti ce face

| Dina_6676 a răspuns:

Trebuie sa-ti iei inima in dinti si sa incepi sa vb cu el happyunii baieti nu stiu sa faca ei primul pas chiar daca ii place foarte mult de acea persoana, fii mai curajoasawinking incearca sa te apropii si sa vb cu el))mult succes

| cristina_5260 a răspuns:

Nu te pot ajutahappy sorry. sunt in acceasi situatie happy...nici eu nu stiu cum sa imi dau seama daca baiatull care imi place ma place...