| Anduu a întrebat:

Imi place de un baiat din august 2012, si vreau sa vorbesc cu el, sa ne imprietenim dar amandoi suntem timizi.
Prietena mea cea mai buna se intelege cu el...
Dau funda cui imi spune cum sa fac sa vorbesc cu el!

Răspuns Câştigător
| tinasong a răspuns:

Buna, daca spui ca prietena ta se intelege cu el, roag-o pe ea sa organizeze o intanire in 3, este cea mai simpla metota. bafta!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Inceputul e mai greu, important e sa vorbesti cu el despre orice, uitate la un meci cu el, uitati-va la un film, timiditatea se vindeca in timp importanta e iubirea

| dydu01 a răspuns:

Buna!
Si imi place de un baiat, de fapt si el ma place, dar totusi nu zice nimic (si nu este deloc timid, din cate am vazut).
Deci daca baiatul de care iti place este timid... va trebui sa faci primul pas, chiar daca si tu esti timida.
Deci uitate mereu la el (cand trece pe langa tine), sa vada ca te uiti la el (daca vrei ii si zambesti ).
Sau pune-o pe prietena ta sa va faca cunostinta, sau cand vezi ca ea se duce sa vorbeasca cu el, du-te si tu cu ea. Si spui chiar tu : "Buna!, sunt X "
Sper ca te-am ajutatwinking!

| RoxanaCC a răspuns:

Na daca nu va place sa vorbiti, iesiti in oras la o cafenea si jucati table laughing si in timpul jocului o sa incepeti sa povestiti (despre scoala, despre table, despre..vacanta-vedeti voi)
P.S: iesiti numai voi 2
Bafta!

Răspuns utilizator avertizat