| vladinhoVLADUTZ a întrebat:

Eu ma inteleg foarte bine cu o colega de clasa.Si prietena mea e foarte geloasa si mi. a zis ca o deranjeaza ca vorbesc cu ea desi eu vorbesc doar lucruri normal nu legate de iubire si chesti din astea. Ea la fel vorbeste cu un baiat si se intelege foarte bine cu el.Prietena mea mi. a interzis sa mai vorbesc cu colega mea de clasa pentru ca ii e teama sa nu o insel.De ce credeti ca imi interzice asta? pentru ca si intre ea si acel baiat este ceva(poate intelegeti ce vreau sa spun folosind expresia hotul striga hotii). Sau altul e motivul? Poate imi spune sa nu mai vorbesc cu colega mea pentru ca si ea ma inseala cu celalalt baiat si crede ca si eu o sa ajung la asta. Voi ce credeti? Vreau sa va spun ca acel baiat o place pe iubita mea iar colega asta a mea ma place pe mine.

4 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Ea stie ca nu te inseala dar nu stie daca si tu faci asta. arata-i ca la ea ti cel mai mult.

| BlancaFantasma a răspuns:

Ce vrajeala.Cum frate stii ca colega`ta te place si tot mai umbli cu ea? las`o balta;-j

| mona a răspuns:

Prietena trebuie sa stie ca e in siguranta, nu o vei insela pentru ca ea e in inima ta, explica i ca intre tine si colega ta nu exista nimic in afara de relatia de prietenie[colegi]si ca nu are motive de gelozie[asta daca nu aveti de gand sa schimbati partenerii intre voi]

| Larissa26 a răspuns:

Eu am trecut printr-o situatie asemanatoare si cred ca iubita ta este geloasa pentru ca ii pare ca stai mai mult cu colega ta decat cu ea. Arata-i ca tii la ea si ca o iubesti (daca asa e), explica-i ca intre tine si colega ta nu e decat o relatie de prietenie si nimic mai mult.