| xXxoOOo123 a întrebat:

BUNA TPU!
IMI PLACE de un BAIAT,e foate dragutss,si vreau sa ii atrag atentia,ca el e prieten foarte bun cu prietena mea cea mai buna care a zis ca ar vrea sa fie cu el (s-a razgandit ca el e mai scund decat ea si el e cu un an mai mare ca noi)
Pwe mine nu ma cunoaste asa de bine (s-a mutat anul acesta cu clasa lui pe care o cunosc si ma cunoaste,in schimb noi doi nu ne cunostem deloc)
Mereu o saluta pe prietena mea, pe mine nu prea se uita nedumerit la mine intr-o zi,si cand a observat si-a intors privirea (indraznea sa se uite la mine prin coltul ochiului_)NU CRED CA MA PLACE pentru ca nu ma saluta chiar daca sunt cu prietena aia a mea,o saluta doar pe ea,rar cand ies cu ea pe holuri sau la toaleta ne saluta pe amundoua, da' vorbeste doar cu ea.
Vreau sa ne imprieteni repede, de restul ma descurc.Da' mie mi-e rusine sa intru cu el in vorba ...mereu colegele mele bat apropou' de el si ma intreaba care sunt baietii dragutssi din scoala,si mi-am calcat pe inima si le-am zis ca e dragut,da doar atat.
Nu stiu cum sa fac sa ma observe fiindca el are aerul ala de "BAD BOY SEXY".,iar eu sunt mai cuminte, adica mai timida cu baietii pe care ii plac.
Va rog dati-mi sfaturi cum sa-mi inving teama asata si cum sa-i atrag atentia,sa vina el la mine,nu eu ca ar parea penibil,mai ales ca il cunosc doar din auzite si el la fel pe mine.
mentionez ca el e prieten cu mai toata clasa mea si se inteleg bine, da nu prea se baga in seama cu mine!
Daati'mi sfaturi, va rog prin care sa il atrag si sa vina el la mine!
Funditakiss!

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Uite, iti raspund tot printr-o intrebare ( de fapt, doua): tu ai putea fi atrasa de un baiat pe care nu-l placi? Daca da, cum?

| Zeref a răspuns:

Te-ai gandit vreodata de ce cu toti vorbeste si cu tine nu? Bad boy sexy? Pe bune? Nu cred ca esti singura care ii place de el si cred ca te vei pune in situatia in care iti vei face tupeu sa vorbesti cu el s-ar putea sa iti faca o faza aiurea sau sa te ironizeze si mai toti sa rada de tine.Caracterul si comportamentul unui baiat care denota in mintea unei fete ca este popular si BBS este tipic celor care se folosesc de imagine, gesturi, si alte accesorii care prind bine la public, dar in cap si corason nu au nimic.Intreba-te singurica: Daca esti popular si fetele mor dupa tine, de ce sa te combini cu una cand poti fi cu toate? Ce sanse crezi ca ar fi ca el sa fie cu tine si mai ales se stie ca atunci cand ai prieten/a mai tot timpul lumea se baga in seama.La voi este cerc inchis si vestea circula repede si nu cred ca vei face fata presiunii cand se va afla ca tu te-ai exprimat direct fata de el ce intentii ai. Daca nu esti un pic tupeista si sa stii un pic sa te scoti din situatii penibile, nu cred ca vei putea sa te mentii fara sa nu ajungi sa plangi intr-o situatie de genul.Crede-ma ca am fost si eu asa in scoala, dar eu am facut lupte GR si lumea statea in jurul meu pentru ce faceam eu, nu pentru ce aveam in cap sau in inima.Vei intelege mai bine mai tarziu cand o sa fie ocazia.Nu e singurul baiat dar mai mult gandeste-te ca nu esti singura fata.Eu te-as sfatui sa te feresti de astia care sunt populari si plini de sine.Cine trebuie sa fie cu tine o sa fie si te vei impiedica de el si el de tine si atunci amandoi ve-ti sti ca voi trebuie sa fiti impreuna.Simplu si cand se intampla sentimentul este unic.Eu te-am sfatuit si cred ca iesi bine( pe termen lung), daca nu ma crezi si vrei sa o simti pe pielea ta, du-te cand e singurel si spune-i ca-ti place de el si vrei sa fii cu el si intreba-l ce parere are despre asta. Daca vrei ceva te duci si iei, nu astepti sa vina la tine pentru ca s-ar putea sa ramai cu asteptatu.Alege ce vrei si gandeste-te daca e ceea ce-ti lipseste momentan.SucceS

| Pinky2000 a răspuns:

Ai mentionat ca el este prieten foarte bun cu prietena ta. Ai putea sa o intrebi pe ea cate ceva despre lucrurile care ii plac lui. Astfel, vei reusi intr-un final sa ii atragi macar atentia! Sper ca te-am ajutat.

| mihaa42 a răspuns:

Dăte mai şmecheră cand e el prin preaşmă şi razi, dar nu hi hi hi ci ha ha ha ...Aranjazăţi părul...Fi tupeistăwinking