| dirtydiana51 a întrebat:

Cunosc din luna august 2009 un baiat foaarte dulce, cu doi ani si o luna mai mare decat mine. El are prietena momentan, din aceeasi clasa cu el, si inca se bat fetele pentru el.Problema e ca, de fiecare data cand ne vedem si cu parintii, eu devin timida si nu prea discutam, dar doresc sa ii atrag atentia cumva, astfel incat sa devina oarecum interesat de mine...are cineva sfaturi?

Răspuns Câştigător
| heise a răspuns:

Daca deja are iubita iti dai seama ca poate o place si nu e interesat, dar fie, hai sa fiu bun-samaritean si sa-ti dau un raspuns. Mai intai incearca sa-i fii prieten/amica. Stiu cum e cu timiditatea (si eu uneori sunt), incearca sa inspiri si sa expiri, sa-ti spui in gand ca nimic rau nu o sa ti se itample, ca vrei doar sa disctutati, si apoi incearca sa afli mai multe despre el, ceva in gen:
- Buna, ma gandeam... care e genul tau preferat?
Apoi sa incepi sa discuti despre acel gen si daca si tie iti place puteti vorbi despre trupe, sa incerci sa-l lasi in pace, adica: sa nu sari pe el, sa nu-l strezi, cateva cuvinte pe messenger (daca vrei si-ti da id-ul daca n-a facut-o) sau cand va mai intalniti, apoi sa incepi sa pari interesata de ce zice, sa-l asculti si sa-l lasi sa vorbeasca ca sa-l poti cunoaste mai bine. Si n-are nimic daca o sa te considere ca celalalte fete, vreo obsedata care il vrea, pentru ca nu e sfarsitul lumii daca nu o sa fii cu el + nu conteaza varsta, ci doar cat timp ambele persoane se iubesc cu adevarat.hee hee
Bye! Succes!