| xXxoOOo123 a întrebat:

Buna,copii!
Am si eu o dilema.Imi place tare mult de un baiat (care e in scoala cu mine s-a mutat anul asta) si eu il cunosc, el nu, ii cunosc si clasa si cu cateva fete din clasa de la el ma inteleg grozav...chestia e ca el e ceva mai popular decat mine, e prieten cu cea mai buna prietena a mea si se plac (cred)ea mi-a spus ca ar vrea sa fie cu el da e un pic cam scund pentru ea ca ea e mult mai inalta si deacat mine.MEREU,chiar daca sunt cu ea o saluta mie nu imi spune nimic se comporta foarte frumos si la mine se uita cam nedumerit (ne'am vazut de putine ori )...si cand am ramas dupa ore pentru un test la olimpiada, cu prietena mea cea mai buna (profa ne'a lasat singure in clasa si noi ne ziceam raspunsurile)..in fine si atunci a venit el in clasa la noi,ne'a intrebat ce facem (cred ca din respect caci nu se uita la mine ) si a fost asa dragut incat ne'a soptit si cateva raspunsuri.
E FOARTE DRAGUT:are ochii verzi,parul blond,iubeste fotbalul,SI vreau sa ne imprietenim, da mie mi'e rusine si de el si de colegii lui, nu vreau sa zica ca's obsedata... vreau sa ne imprietenim repede.Va rog frumos ajutati-ma(nu pot sa dorm noaptea din cauza lui fara sa-mi inchipui macar cateva filmulete cu el inventate)
Funditakiss

Răspuns Câştigător
| jhonnppo a răspuns:

Deci.faza ca o saluta pe prietena ta si pe tine nu te baga inseama, eu sunt baiat si am o prietena si mai vine la mine in clasa cu pritenele ei etc. nici eu nu le salut dar sunt dragute., El ce-l mai probabil te considera draguta de se uita nedumerit la tine.Fii atenta ce sa faci cand o mai saluta pe prietena ta si pe tine nu ii spui dar pe mine nu ma saluti? nu fi in capu in nori fiindca noi baieti cand vedem o fata disperata dupa noi ne speriem laughing, fi mai rea cu el si mai smechera decat el te va placea cu siguranta incerca sa te bagi cu el inseama pe facebook etc. la scoala tachineaza-l nu iti fie rusine, teana, timiditatea sunt dar un produs al imaginatiei noastre deci mai pe scurt nu exista! Bafta :*