| puffy15 a întrebat:

Imi place de un baiat, e skater(el a 9-a, eu a 7-a).
Cand il vad prin Skate Park,as vrea sa intru intr-o conversatie cu el,nu stiu, sa ma bage si pe mine in seama...
Ce as putea sa fac? Despre ce am putea vorbi?
Chiar imi place baiatul asta!
Asta ar fi prima oara cand vorbesc cu el face to face!

1 răspuns:
| positivity a răspuns:

Bună.
Mai întâi trebuie să cauţi nişte puncte comune, despre care să vorbiţi. De exemplu, dacă şi ţie îţi place skateboardingul, puteţi vorbi despre skateboard. Sau, dacă vă plac plimbările, etc; sunt mii de subiecte despre care să puteţi vorbi.
Într-o zi, când îl vezi, te poţi duce la el şi să-i spui '' bună, ce faci? Eu sunt x. '', sau ceva de genul acesta.
Nimeni nu va intra într-o convorbire cu tine, dacă nu începi tu. =)
Mult succes.