| puffy15 a întrebat:

Imi place de un baiat, e skater(el a 9-a, eu a 7-a).
Cand il vad prin Skate Park,as vrea sa intru intr-o conversatie cu el,nu stiu, sa ma bage si pe mine in seama...
Ce as putea sa fac? Despre ce am putea vorbi?
Chiar imi place baiatul asta!

3 răspunsuri:
| Moncherie a răspuns:

In primul rand cand vorbesti cu un baiat trebuie sa tii minte un lucru important: Nu vorbi mult despre lucrurile ce iti plac tie sau despre tine.
Ce ai putea vorbi cu el? Simplu. Il intrebi de cand (de cati ani) se da cu skate-ul, ce muzica(genuri, trupe preferate) ii place, mancarea, bautura preferata, daca ii place sa iasa si ce localuri ii plac, daca ii plac animalele, alte sporturi preferate...
In al doilea rand nu il intreba cum merge scoala (note, teste, etc.). Baietilor nu le place sa fie intrebati de scoala.
Si referitor la chestia sa nu vorbesti prea mult, majoritatea baietilor considera o fata a fi enervanta cand vorbeste mult (exceptie de la regula daca un baiat te place te va asculta oricat).
Daca cunosti vreun prieten de-al lui intreaba-l ce ii place acelui skater sa faca si atunci vei gasi o tema despre care sa vorbesti cu el.
Bafta!

| teo6dia4c99 a răspuns:

Eu zic sa-ti iei si tu un skate bord si sa mergi prin parc. Din greseala sa dai peste el si sa iti ceri scuze spunandu-i ca nu sti sa mergi si poti sa il rogi sa te invete. Asa va imprieteniti si pote poti sa treci la urmatorul pas : sa il intrebi ce crede despre tine si daca te place :*

| iopoiop1 a răspuns:

Nu trebuie sa fii ceea ce nu esti adica nu te preface ca iti pleca sketingul daca tu nu stii nimic despre acest sport fii tu insuti intrebal despre skate spune-i si din hobbyurile tale intreaba-l de hobby mai are etc. deci NU FII CEEA CE NU ESTI pentru ca o vei da in bara