| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat foarte muult cred ca il si iubesc! Dar el nu ma place! Si nu pot sa suport asta in fiecare zi ma gandesc la el si nu mai stiu ce sa fac! Vreun sfat?

Răspuns Câştigător
| Sabyynna a răspuns:

Doua variante: prima-resemneza-te. Problema la acesta varinata este ca e destul de dificil sa negi ceea ce simti pentu cineva, mai ales sa iti negi tie.
A doua varinata este sa il faci pe el sa te placa. O metoda simpla este sa pari indiferenta. Fa-te ca nu te mai intereseaza de el, umbla chiar cu alt baiat. Poate ca nu crezi, dar un baiat cand vede ca o fata care l-a placut are pe altul, devine foarte gelos si o sa o vrea pentru el. Odata ce l-ai facut sa te observe, scoate-ti la atac caracterul si frumusetea. Raspundei usor usor la flirturi o sa vezi ca incet ince o sa inceapa sa te placahappy.
Sper ca te-am ajutat.

3 răspunsuri:
| PuppetXD a răspuns:

Ok...eu nu cred ca simti iubire. Iubirea se naste abia dupa ce treceti prin mai mute momente. Nu poti spune ca iubesti un baiat fara ca acesta sa simta ceva pentru tine. E doar o senzatie, iti garantez ca ceea ce simti tu nu se numeste iubire.
Faza ca el nu te place? Hmmm...se intampla multor fete destul de des. Asta e, balta are peste! Intai de toate incearca sa scapi de ideea ca il iubesti. Daca reusesti sa-ti scoti din cap asta, o sa treaca totul de la sine. Dragostea asta, vine si trece. Ocupa`ti timpul cu alte lucruri, dar nu te ganid la el. Tu vei fi afectata. Baietii pot fi foarte duri si foarte insensibili. Nu merita ca fetele sa se gandeasca atat de mult si sa sufere si tipul sa fie nepasator! E nedrept. Nicio fata nu merita asta! Nu`i poti schimba sentimentele, dar tu ti`le poti schimba! Fi optimista, sunt sigura ca vei gasi un baiat care sa te placa si care sa te merite! Mult succes in viata! :*love struck

| anonimcusangerece a răspuns:

Stiu cum e! resemneazate

| AntiHeroes a răspuns:

Ramai la "il plac". Nu poti iubi pe cineva cu care nu ai amintiri, pozne, nebunii si alte cele. Iubirea se impartaseste in 2..Eu zic sa mai astepti pana gasesti ceva cu adevarat reciproc, care sa-ti taie respiratia, nu prin lacrimi, ci prin saruturi sincere. Pup, succes.