| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu 14 ani si m-am indragostit! eu,care inainte radeam de fetele mai mari ca sufera din dragoste, si faceam glume pe seama lor..acum m-a lovit si pe mine Cupidon! crying((
De fiecare data imi bateam joc de baieti,si erau altii care imi marturiseau ca ma iubesc,iar eu ii faceam de toata rusinea, nu cunosteam acest sentiment numit "iubire"! acum imi pare rau si as vrea sa le cer scuze crying ....acum nu ma mai pot concentra la teme,nu-i mai suport pe cei din jurul meu,sunt din ce in ce mai perversa, baiatul ala chiar ma afecteaza,nu vreau sa fiu dependenta de el!.din cate stiu eu,si el ma iubeste,dar eu nu vreau nimic! eu vreau sa ma gandesc la scoala,la altceva,numai el sa nu fie! Ma consider prea mica pentru asa ceva,eu cred ca am sa ma maturizez mai greu,dar asta e laughing) crying
Mereu ma gandesc la cum ar fi daca m-ar saruta acel baiat, si ma emotionez de fiecare data cand trec pe langa el,inainte nu se intampla asta,nici macar nu-l observam! acum crying((( ajutati-ma sa-mi revin si eu la normal, nu-mi place asa!

19 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Pe cine vrei sa pacalesti?
Daca marturistesti ca te-ai indragostit, normal ca ai vrea sa-l ai alaturi pe acel baiat, in fiecare clipa te gandesti la el, astea sunt semnele specifice iar tu spui ca nu vrei nimic?!
Uite, nu exista asa ceva:
1.Esti indragostita si nu vrei ca si el sa afle, pentru ca este prima data si nu sti cum va reactiona.
2.O faci pe indragostita.
Eu spun, daca si el te place, de ce sa nu socializati, sa va imprieteniti, pentru altele esti prea mica dar incercarea moarte nu are!
Gandeste-te cum ar fi sa-l vezi pe acel baiat cu o alta fata? Grrr!

| h3r a răspuns:

crying

Nu-i nimic, nici nu iubești, nici nu ți-ai bătut joc și nici perversă nu ești. Trezește-te, e dimineață!

| boylivgume a răspuns (pentru h3r):

M-am trezit si tot asa e! oare de ce nu a mai asteptat ceva timp? sa mai cresc si eu putin!

| h3r a răspuns (pentru boylivgume):

Să prinzi drag de un băiat pentru că e așa „sweeeet" cum ziceți voi, e una. Să zici că la vârsta asta îl iubești șamd e alta.

Ești micuță! Nu ai de ce să suferi. Și nici să dramatizezi/exagerezi.

| boylivgume a răspuns (pentru h3r):

Poate ai drepatate! dar nu rezolva nimic laughing sad

| ReiVaN a răspuns (pentru boylivgume):

Suferi de tine. boala copiilor din ziua de azi.

| h3r a răspuns (pentru boylivgume):

Trebuie să fii cuminte și să nu bagi în seamă orice băiat.

Va fi bine.

| Ofiintă a răspuns (pentru ReiVaN):

Cum adica "suferi de tine"?

| ReiVaN a răspuns (pentru Ofiintă):

N-am chef sa-ti explic.
mai gandeste si tu

| Ofiintă a răspuns (pentru ReiVaN):

"Ghici ciuperca ce-i", asta se intampla cand comentati fara sens!

| boylivgume a răspuns (pentru ReiVaN):

Serios draga?! dar tu de ce anume suferi? de te razbuni pe mine.

| ReiVaN a răspuns (pentru boylivgume):

Eu nu sufar de nimic.
tu suferi de autosuficienta.

| Mikhtarian a răspuns:

De fapt, ai fost lovita de prostie, pana in momentul in care ti-ai dat seama ca nu a fost bine ceea ce ai facut.
Cam tarziu de reparat, succes.

| boylivgume a răspuns (pentru Mikhtarian):

De prostie cred ca ai fost lovit tu!

| 7639781254 a răspuns:

E foarte normal! Asta e varsta la care majoritatea adolescentilor se indragostesc prima data. Nu mai face atat pe dura ca si tu esti om si ai sentimente.

| boylivgume a răspuns (pentru 7639781254):

Ca username, tu ti-ai scris numarul de telefon?laughingdar nu fac pe dura! am si eu sentimente, dar nu atat de profunde!winking

| Thextruexme a răspuns:

Da, exagerzi, si ai intrat in panica pentru ca "dura" de tine a pus ochii pe un baiat si asta inseamna slabiciune.
Pur si simplu faci ce ai zis tu, te concentrezi asupra scolii si daca nu poti "olimpiada din toamna" o sa te trezeasca. Noroc.

| FamousGirl4 a răspuns:

Uite draga mea, scoala e ceva important, dar nu ai cum sa eviti faptul ca te atrage un baietas. Daca iti face placere sa treiesti in vise, si in iluzii cu el, nu-i nici-o problema. O sa visezi ca ai copii, un sot si o casa frumoasa, se mai intampla. Uite ce e, imediat vine vara, ia-l ca-l pierzi!

| Anirock a răspuns:

Hei, inca esti mica. Ce se intampla acum sunt lucruri trecatoare!