| Lovemeifyoudare44 a întrebat:

Imi place fff mult de un baiat, dar el nu stie asta( suntem doar prieteni). Vineri m-a invitat in oras si vreau sa stiu cum si cand sa-i spun ca-l plac? Mi-e teama de reactia lui pentru ca nu stiu daca si el ma place si nu vreau sa ma ia in ras. Cum si cand sa-i spun ca-l plac? (suntem amandoi timizi)

6 răspunsuri:
| Dav7id a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie teama,fii increzatoare,nu prea cred eu ca o sa te ia in ras,timiditatea :X,va potriviti inseamna,dar stii ca tu o sa faci pasi mai multi ca el in relatie daca e si el timid. Spune-i tu cand simti ca e momentul nu te grabi,pentru ca daca o faci in graba, iese timiditatea la suprafata si ii vei spune altceva.Fa-o cand simti tu ca trebuie si spune-ti in gand ca o poti face, nu a murit nimeni din asta.Si aduce si beneficii, chiar daca te-ar respinge, nu o sa iti mai fie asa teama sa spui data viitoare.Salut si succes!

| yourfriend111 a răspuns:

Depinde si de varsta baiatului prin generala vrea sa stea co o fata doar sa il vada prieteni smug.Asa ca nu te va refuza big grin

| Anonima568 a răspuns:

Cand va plimbati intreaba-l si tu intrebari care sa duca la raspunsul daca ii place de tine sau nu. eu asa fac si mereu mergelaughing

| amydya a răspuns:

Nu il lua tare de la inceput.lasa intalnirea asta sa fie doar asa ca intre amici.vezi cum se poarta cu tine.o sa iti dai seama daca te place.si daca o face puteti merge si mai departe.dar sfatul meu e sa nu-l sufoci de la inceput cu chestii gen sunt indragostita de tine sau bla, bla, bla.succes:*

| Al3csik a răspuns:

Poi... ia-l cu usurelul big grin incearca, dupa ce va plimbatzi prin oras, sa-l prinzi usor de mana, el sigur isi va pleca capul sau se va uita la tine, de multe ori, unele persoane sunt doar amici, incercand sa intri cu ea intr-o relatie, ea nu fiind de accord, s-ar putea sa se supere, sau sa-i fie rusine (in cazul in care nu vrea sa accepte) si sa nu mai vorbeasca cu tine.
Nu vreau funda neaparat... Sper doar ca ti-am fost de ajutor big grin

| denisa_7520 a răspuns:

Pai 1. afla mai multe informati despre el
2. invata la scoala -liceu-facultate... si nu te face de rusine in fata lui
3.petrece mai mult timp cu el apoi dupa o luna doua trimite-mi mesaj cu ce s-a intamplat si daca ii bine poti sal intrebiwinkingwinking