| MadalinaMihaela97 a întrebat:

Hey am si eu nevoie de un sfat happy faza e ca imi place de un baiat de la mine din scoala ( nu stiu daca si lui ii place de mine, presupun ) dar mi-e teama sa ii spun, mi-e teama de critica celor din jurul meu (teama asta ma distruge) sad acum cateva zile o prietena a spus unui baiat ca il place si de atunci toata scoala face misto de ea si nimeni nu o lasa in pace; noroc cu mine laughing; chestia asta m-a speriat si mai rau, cred ca pe amandoi de fapt sad nu am vb niciodata cu el dar stiu sigur ce fel de persoana e si asta ma atrage la el happy nu stiu. ce pot sa fac? nu vreau sa afle de la altii ca il plac si nici sa se simta stanjenit ( eu sunt noua in scoala; ma rog din noiembrie) vineri l-am vazut plangand; nu stiu de ce; si am inceput si eu sa plang, nici nu am realizat ce fac sau care e motivul crying deci va rog mult un sfat... PS: de vineri sunt in vacanta tongue 2 saptamani

Răspuns Câştigător
| Adde29 a răspuns:

Off sad
Imi pare rau...atunci incearca tu sa vorbesti cu el.Lasa rusinea si eu sunt rusinoasa, dar in seara asta am iesit cu cativa prieteni si ne-am intalnit cu alti prieteni, si m-am gandit sa nu mai fiu rusinoasa ca sa ma integrez.Si asa a si fost ma inteleg bine cu toti (pentru ca erau numai baieti). Deci lasa rusinea, si fi mai prietenoasa ca nu o sa ai de pierdutwinking :*
Pa, pa happy!

3 răspunsuri:
| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns:

Stiti ca voi adolescentii puneti cele mai dificile intrebari? laughing

| Adde29 a răspuns:

Buna!
Cand incepe scoala, incearca si tu sa te aranjezi cat mai mult (nu foarte, pentru ca totusi e scoala) si mereu cand trece el sau il vezi, te uiti la el, nu foarte insistent...te uiti astfel incat sa te vada ca te uiti (daca vrei ii si zambesti usor).Asa poate afla ca il placi si nu mai e nevoie sa-i spui happy
Sper ca te-am ajutatwinking!

| MadalinaMihaela97 explică (pentru Adde29):

Am încercat si cred ca si-a dat seama, da cred ca ne e prea teama de cei din jur (aici elevii sunt mult mai diferiti de cei din RO: se baga in viața ta si te nimicesc

| Adde29 a răspuns (pentru MadalinaMihaela97):

Off sad
Imi pare rau...atunci incearca tu sa vorbesti cu el.Lasa rusinea si eu sunt rusinoasa, dar in seara asta am iesit cu cativa prieteni si ne-am intalnit cu alti prieteni, si m-am gandit sa nu mai fiu rusinoasa ca sa ma integrez.Si asa a si fost ma inteleg bine cu toti (pentru ca erau numai baieti). Deci lasa rusinea, si fi mai prietenoasa ca nu o sa ai de pierdutwinking :*
Pa, pa happy!