| galacticmauve1 a întrebat:

Ma place,dar nu stie ca si eu il plac.
Cum fac ca sa-si dea seama fara sa-i spun direct?
Nu prea ne vorbim, amandoi suntem destul de timizi.
Mereu spun ca merg la el, dar m-a pierd si nu mai am incredere de teama ca o sa ma fac de ras.
Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Incearca sa ii dai de inteles sau sa ii spui intr-un mod indirect.
Daca astepti dupa el sa isi dea seama asa pur si simplu si poate si el face la fel pana la urma nu o sa rezolvati nimic... Daca esti timida vorbeste cu el prin mesaje sau retelele de socializare.Cheamal la o plimbare sau ceva, sau spune-i unei prietene sa se "scape" la el si sa ii spuna ca il placi.

| alexandru0sorin a răspuns:

Man ori i spui direct ori i spune alticneva si la furat... eu am patut. trebuie neaparat sa nu te mai pierzi si sa lasi teama deoparte in viata cele mia bune lucruri deseori vin dupa momente de efort devarat dar o sa veiz ca merita

| Anemona2020 a răspuns:

Pai daca ca priviti unul pe altul mai tot timpul isi va da seama. Zambestei si tu eu stiu. Lasa l pe el sa vina la tine.

| Jeonghyeo a răspuns:

Quicksaving...