| alina657 a întrebat:

Buna,TPU!
Imi place foarte mult de un baiat dar nu stiu daca si el ma place.Azi cand m-am vazut cu el m-a pupat pe obraz,mi-a zambit frumos, m-a luat in brate si apoi a incercat sa imi apuce mana dar nu a reusit deoarece atunci a venit un coleg de al lui.Cand vorbesc cu el pe facebook sau prin mesaje imi spune ca sunt frumoasa, de treaba... uneori ramanem fara subiect de discutie si nu stiu ce sa il mai intreb.Mereu cand il vad imi zambeste si eu ii zambesc.Atunci cand ii spun ca ma pun la somn ma roaga sa mai stau 5 minute sa vorbesc cu el.Mereu ma face sa rad si uneori incearca sa vada daca eu l-as saruta.Ce sa cred,ma place? Daca da, de ce nu face el primul pas? Nu e genul de baiat timid. Oare asteapta sa fac eu primul pas? Dar i-am dat de inteles ca il plac chiar si azi..atunci cand am plecat de langa el,m-am uitat in ochii lui,i-am zambit si l-am luat de mana pentru cateva secunde. Apoi, urmatoarea pauza ne-am vazut iar la magazinul scolii dar decat ne-am zambit.

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Incearca si fa tu primul pas in realizarea urei relatii frumoase. Poate el nu are destul curaj sa-ti spuna cat te iubeste.

| SkyPilot a răspuns:

Baiatul te place. Poate ca nu e sigur de sentimentele tale pentru el si nu vrea sa piarda ce are acum. Ai putea sa vorbesti cu el, sa il intrebi daca te place si daca ar vrea sa fiti impreuna.

| NgrMdx a răspuns:

Probabil te place, dar exista mai multe posibilitati.Ori te place dar nu stie cum sa-ti spuna asta, ori doar se joaca cu tine.Depinde de ce caracter are.Ca sa fii tu sigura daca te place sau nu, de ce nu il intrebi pur si simplu? Nu risti nimic daca intrebi.Scapi de dubii. oricum, mai pune-l la incercare si vezi cam ce fel de baiat e, daca e mai afemeiat el asa si-i place sa se joace cu mai multe fete, mai bine l lasi, dar daca e sincer si te place..mai bine faci tu primul pas ca pe baza unora nu te mai mariti laughing Bafta happy

| Lorde92 a răspuns:

Pare genul de baiat care ii place sa jongleze cu fetele. De placut nu stiu ce sa zic pare ca vrea sa se „joace" cu tine si tu ii dai voie. Prietena mea a trecut printr-o faza asemanatoare cu a ta, un baiat tot ii spunea ca ii frumoasa ca un fluture si o data cand au vorbit pe facebook i-a spus sa iasa afara, ea a iesit afara si ghici ce prietena mea a asteptat ca fraiera acolo 30 de minute dupa el. Cand au vorbit pe facebook ea l-a intrebat de ce nu a venit ca ea a iesit si el a spus ca cica a uitat. Tot se dadea la ea, o saruta si o data l-am auzit cum un prieten il intreba daca o place si el a raspuns: "Du-te ba, aia e o proasta dar macar ii buna" am auzit chestile astea cu urechile mele deci nu pot sa neg, nu i-am spus pentru ca eram curioasa sa vad cat de mult va tine minciuna asta, dupa o saptamana nu o mai bagat-o in seama. Ai grija de cine te indragostesti!

| ViatacuLouie a răspuns:

Sansele sa te placa sunt de 99, 9%. Nu spun 100% pentru ca exista si posibilitatea sa vada doar daca te poate face sa te indragostesti de el, insa cum am zis este foarte, foarte mica, cam ca sansa sa reuseasca ceva la +9 pe mt(pentru cunoscatori)

| HeadShoot32 a răspuns:

Cel mai sigur te place. Si da, asteapta ca tu sa faci primul pas, intr-un loc privat, in afara scolii, si la o scara merge. Stati acolo, vorbiti, va luati in brate si te apropii usor de el, cat mai aproape, si sa vezi dupa ca o sa isi ia el "inima in dinti" si o sa se intample.