| IubesteEa a întrebat:

Buna duminica de ziua mea a iesit baiatul de care imi place love struck desi nu ne am mai vazut de 2 lunisadel stia ca e ziua mea, asa cand m-a vazut imi zambea (el m-a placut sau inca ma place nu stiu din asta am nevoie de ajutorul vostru)si mi-a facut cu mana si l-am ignorat, asa el juca pase-pase cu un baiat apoi a venit mingea la mine si a venit el mi-a zis buna si mi-a zambit apoi a zis ceva nu stiu ce anume si iarasi mi-a zambit si eu luilove struck.Am mers cu prietenele mele pe banca si tot observam ca el se uita la mine incontinuu si la teren la fel:d mi-a spus la multi ani si imi zambea se uita la mine apoi i-a zis o fata sa ma pupe pe obraz si m-a pupat 1. ce credeti? mai demult m-a intrebat cum imi place sa sarut 2.de ce? asa si 2a zis cand m-a vazut mi-a facut mie cu mana dar ia raspuns prietena mea (ei nu ia zambit)dupa i-am facut eu si mi-a zambit, am plecat singura acasa si m-am dus sa vorbesc cu un prieten si el se uita la noi 3.de ce? asa si dupa i-am zis eu ce faci si s-a apropiat de bara si ne-am privit in ochii m-a intrebat daca plec si am zis ca da si dupa se uita la mine 4. ce credeti? asa si el mi-a spus ca asa se va termina povestea noastra ca nu are cuvinte a zis te iubesc si punct si el neaga ca ma iubeste (e timid din fire)5. vreau sa stiu cum se comporta un baiat timid rau cu o fata pe care o place? 6. o ignora pe ea daca o place dar cu altele vorbeste? ca el asa face pe mine ma ignora dar cu o fata vorbeste (nu e nimic intre ei)7.la ce s-a referit cu te iubesc si punct? va rog hellp:d dau funda la raspunsul cel mai serios si la cel/cea care a raspuns pe rand 1.2 am mare nevoie scuze de gramatica fara mistouri!

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Omfg, mai femeie, m-ai capiat de captongue
Nu pentru ce ai scris, ci pentru cum ai scris, presupun ca ai scris cam repede, pe graba, dar te rog, pentru binele ochilor mei, daca viitoare scrie mai bine, ok?happy
Asa, deci o sa raspund si eu la ce am inteles.
Sa inteleg ca tu il placi pe baiatul ala, asta e sigur.
Acuma vine partea grea.
1. Daca te-a sarutat nu a facut-o pentru ca nu avea ce face, a facut-o pentru ca te place, normal, nu cred ca a facut-o ca o gluma.
2. De ce? Pentru ca te place, normal.
Si se uita mereu la voi in timp ce tu vorbeai cu nu stiu ce prieten, pentru caera gelos, asta credwinking
4. A spus ca te iubeste, si apoi a spus ca aici se v-a termina relatia voastra? Daca te iubeste nu are cum sa se termine asa. E destept baiatu, probabil a spus asta pentru a nu te lasa sa dai si tu o replica, pentru ca probabil nu a vrut sa auda un refuz din partea ta, deci a zis ca te iubeste si punct, ca sa nu te lasa sa zici "Eu nu te iubesc", sau ceva de genu, tocmai pentru ca este timidwinking
5. Un baiat timid este mai atent cu fata de care-i place, si normal ca nu are nimic atunci cand vorbeste cu alte fete, pentru ca daca nu le place, nu are de ce sa-i fie frica.
Daca place o fata, se mentine mai la distanta, pentru ca unui timid mereu, dar mereu ii este frica sa fie refuzat, asta este frica noastra, a timizilor, sa nu fim refuzati, de asta te cam ignora, pentru ca nu stie daca si ti il placiwinking
6. Da, am raspuns si la 5, cu alte fete cu are probleme, doar cu fata de care-i placewinking
7. Am raspuns si la asta mai suswinking
Acum concluzia: Baiatu te place, dar e timid, si nu stie daca si tu il placi, deci ii este frica sa vorbeasca prea mult cu tine ca nu cumva sa-l refuzi.
Cel mai bine ar fi ca tu sa-i spui lui ca-l placi, ca-l iubesti si ca vreti sa fiti impreuna, pentru ca asa ii dai curaj, si sigur v-a accceptawinking

5 răspunsuri:
| IubesteEa explică:

El a spus : crede ca asa se va termina povestea ca numai are cuvinte te iubesc si punct adica la ce s-a referit? am aflat ca pe o fata o baga des inseama dar nu e nimic intre ei:d, si pe mine ma ignora de ce? e timid uneori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DOAMNEEE, te bate rau gramatica.

Răspuns utilizator avertizat
| cristi_7795 a răspuns:

Stiu cum e sa fi timid, si crede-ma baiatul nu poate sa spuna la fata ca o place sau ceva gen te iubesc pentru ca baietii sunt timizi si se gandesc daca ii spun fetei ca o place ea va rade si le va spune si la prietene.Eh asta e viata si eu am 10 ani si stiu sentimentul crede-malaughingTotusi vor fi multi baieti/fete care vor fi cu mai multe/multi fete/baieti dar totusi se vor desparti pentru ca tot asa se va intampla pana cand vei gasi persoana de care iti vei petrece toata viata asa ca eu inca nu as vrea sa am o relatie.Totusi tu decizi daca o sa vrei sa fi cu el dar iti dau un sfat, mai bine incepe o relatie pe la 17-18 aniwinking

| Tavutzu a răspuns:

Am fost genul de baiat timid cu fetele, nu mai sunt straight face mi-am dat seama ca multe-s c***e. oricum, 1. nu-i asa timid daca te-a pupat.laughing din propria experientalaughing 2.cred ca isi imagina omul ca e cu tine. isi facea sperante prea mari.laughing 3. gelos, poate? sau sa se asigure ca era DOAR un prieten. 4. cred ca vroia sa te conduca dar e prea timid. 5. e firea de om care e romantic, dar nu isi poate exprima sentimentele gandindu-se la consecinte prea mult. mereu va incerca sa impresioneze fata pe care o place, sa o ajute, sa se comporte frumos, poate chiar ca un gentlemanlaughing si daca vede ca nu da rezultate va incerca in cele din urma sa o faca geloasalaughing 6.cam da. ti-am zis, va incerca sa o faca geloasa. 7. hm...in descriere nu ai zis ca el a zis faza cu te iubesc si punct. poate nu vrea sa mai lungeasca povestea asta. funda?laughing