| ThePinkPanther a întrebat:

Imi place ofarte mult de un baiat dar nu stiu daca este reciproc... Sa va povestesc:
El a fost sau a vrut sa fie cu o colega de-a mea in vara cu care nu ma intelegeam deloc. Acum ma inteleg bine cu acea fata si baiatul de care va zic mereu cand o vede o saruta pe frunte si o baga in seama dar oarecum ca si cum ar fi o surioara mai mica. Acum am facut cunostinta si vorbesc cu el si ma saluta mereu cu zambetul pe buze si cand ne vedem cu prietenii batem palma si ma saruta pe ambii obraji. De obicei facea asta cu fata aceea dar acum ma saruta pe obraz doar pe mine si pe o alta colega. Mentionez ca nu il cunosc decat de o luna dar este asa de plin de viata si de treaba ca si mine si cred ca imi cam place de el whistling Am facut poze cu el si mi-a cerut id-ul dar am uitat sa il dau. Eu am facut rost de al lui si l-am adaugat in lista de vreo cateva zile aproape o saptamana dar nu mi-a dat accept...
Intrebarea este: Lui ii place de mine? Sau doar se joaca cu mine? Cum sa fac sa aflu? Pls ceva sfaturi? Fundita

Răspuns Câştigător
| cosminnnellu a răspuns:

Salut marya nu stiu ce sa rasp la intrebarea ta insa te pot sfatui ce sa faci sa afli daca te place sau nu,cand te mai intalnesti cu el spune-i ca l-ai adaugat in lista si intreaba-l d c nu ti-a dat accept,in fine dupa ce rezolvi situatia asta vorbeste cu el pe mess si invita-l la o plimbare,unde poti afla destul de multe,daca are pe cineva,daca ii place de cineva,daca t place pe tine,pentru ca ii poti adresa diverse intrebari capcana``cu dragostea cum stai?`` ``iti place de cineva?`` si multe alte intrebari de genul acesta,daca insa nu ai curaj si esti timida sa faci acest pas roagati o prietena sa te ajute,de exemplu colega ta pe care o mai pupa el,prin ea poti afla daca te place, o trimiti la inaintare sa afle informatii, dar oricat de timida ai fi iti recomand prima varianta pentru ca una e sa iesi u cu el si una e ca procedezi ca la clasa 1 cu prietena, multa bafta te pup:*:*

6 răspunsuri:
| AnGeL a răspuns:

Doar cu el poti discuta pe aceasta tema

| cosminnnellu a răspuns:

Ai promis funda asa cum nu mai sunt pareri plz acorda una cuiva:*

| ThePinkPanther explică:

De fapt in ultima vreme nu l-am mai vazut si nu am apucat sa ii zic de id pentru ca de asta l-am si adaugat ca sa pot vorbi cu el. cat despre prietena...ea e foartee timida. multumesc pentru ajutor!

| ThePinkPanther explică:

Mai astept pareri. voi ce credeti?

| CeViata a răspuns:

Si eu am multi prieteni care imi fac asa. Si sunt prietena buna cu ei, ma considera ca pe o sora. Si cred ca ii place de tine. Eu toti care stau cu ei ma plac si toti vor sa fie cu mine. Infine. Pun pariu ca tipu te place 100%. Si eu zis cand o sa ai sansa sa stai cu el singura. Joaca-te si u cu parul lui laughing si dupa aia il intrei direct '' Ma placi/iubesti''. Dupa ce raspunde sarutal, pe gura normal kiss.

| teiubesc_6578 a răspuns:

Dupa idee ar trebui sa ii placa de tine, daca se comporta asa. Da daca face acest lucru si cu o alta fata... poate ca doar se joaca cu tine,, nimeni nu poate sti ce ii in mintea celui lalt... ( scuze ca am scris asa mult) fundita plizz?