| stefania0907 a întrebat:

Imi place un baiat, cu care m-am sarutat acum vreo 2 luni, si a zis ca i-a placut. Si in seara aia, dupa petrecere, era dornic sa vorbeasca cu mine ( si s-a intamplat pe facebook, mai exact ). Se comporta dragut, punea emoticoane, pupici, chestii. Se vedea ca ii pasa.

Dupa asta, nu ne-am mai vorbit o perioada. Dar in ultimele 2 saptamani, am inceput sa vorbim din nou. Pe facebook, o data la 2, 3 zile. Si de fiecare data ajungem la chestii perverse.

Numai ca fata in fata, mi-e cam rusine sa vorbesc cu el. " Buna, buna, ce ora ai, sau vezi ca ti-a intrat profa in clasa" nu se pun laughing.

Suntem amandoi mai timizi cand ne vedem, asa, mai rezervati. Abia daca ne spunem cate ceva. Asa, il mai prind cateodata cand se uita la mine, si cand ma uit si eu la fel, dupa 2 secunde isi retrage privirea. La fel se intampla si in cazul meu.

Faptul ca si el e timid poate sa insemne ca ma place? Sau ce concluzie ar trebui sa trag eu din toate astea?

3 răspunsuri:
| AdyAdeluş a răspuns:

Buna! Concluziile ar fi infinite, poate te place, poate asa e el, poate doar se uita la tine,... Sunt mai multe variante. Dar iti zic eu ca nu prea pare ca te place asa mult. Daca numai pe fb vorbeste cu tine mult si fata in fata 0. Ar putea fi el timid de felul lui, dar daca doar cu tine este asa atunci da poate ii place de tine. Incearca pe fb sa ajungi la discutia de cuplu sa vezi cum reactioneaza. Multa bafta! happy

| Love4Music a răspuns:

Problema se pune invers.
Tu il placi pe el?
Daca da, vorbeste cu el, spune-i ce simti, vezi cum reactioneaza si tragi singura o concluzie.

Daca e putin socat, acorda-i un pic de timp sa mediteze asupra situatiei happy
Bafta! :*

| AnneღU a răspuns:

Eu din asta am tras concluzia ca de fapt esti mica big grin! In fine, daca tie iti place de el atunci fii mai cu tupeu, altfel vei pierde o sansa de a fi cu el! El poate e in aceeasi situatie ca si tine si considera ca poate tu nu il placi! Face-ti unul un prim pas si vezi ce iese. Bafta!