| stefania0907 a întrebat:

Imi place un baiat, cu care m-am sarutat acum vreo 2 luni, si a zis ca i-a placut. Si in seara aia, dupa petrecere, era dornic sa vorbeasca cu mine ( si s-a intamplat pe facebook, mai exact ). Se comporta dragut, punea emoticoane, pupici, chestii. Se vedea ca ii pasa.
Dupa asta, nu ne-am mai vorbit o perioada. Dar in ultimele 2 saptamani, am inceput sa vorbim din nou. Pe facebook, o data la 2, 3 zile. Si de fiecare data ajungem la chestii perverse.
Numai ca fata in fata, mi-e cam rusine sa vorbesc cu el. " Buna, buna, ce ora ai, sau vezi ca ti-a intrat profa in clasa" nu se pun laughing.
Suntem amandoi mai timizi cand ne vedem, asa, mai rezervati. Abia daca ne spunem cate ceva. Asa, il mai prind cateodata cand se uita la mine, si cand ma uit si eu la fel, dupa 2 secunde isi retrage privirea. La fel se intampla si in cazul meu.
Faptul ca si el e timid poate sa insemne ca ma place? Sau ce concluzie ar trebui sa trag eu din toate astea?

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Aud des despre timiditatea din viata reala a unora persoane si, in acelasi timp, despre vitejia acelorasi persoane ascunse dupa un paravan. Batranii au o vorba: in casa esti sef de post, iar afara esti un prost! Sa fi gresit batranii nostri? Totusi, ambele categorii au dreptul de a se indragosti sau nu, difera numai modul de a o recunoaste sau nu, ceea ce se intampla si in cazul vostru.

| Darius_Ionescu_1993 a răspuns:

Eu cred ca e frumos ce se intampla intre voi, si din toate astea, puteti crea o relatie foarte frumoasa!
Ce face-ti voi acum se numeste "joaca aia de inceput" las-o sa continue pana cand impulsul ala o sa va impinga pe unu din voi sa faceti primul pas sau poate pe am2 deodata cine stie!

| Ceryo a răspuns:

Incearca sa nu mai fii timida si fii un pic mai indrazneata pana la urma urmei nu ai nimic de pierdut sunt sanse mari sa fie timid adica pentru prima oara defata cu alte persoane pentru uni este mai rusinos ia-l si tu mai deoparte sau cand esti singura cu el intreaba-l daca vrea sa fie cu tine incearca sa storci tot ce este mai sincer din el
e normal ca pe Fb sa fiti un pic mai curajosi asta din cauza ca nu sunteti fata in fata pentru ca se schimba lucrurile si este mai diferit, acum depnde si de persoanehappy

| Bubiano a răspuns:

Avand in vedere ca ti-a scris pe FB si in realitate te ignora, eu cred ca sarutul ia trezit un mic interes care in scurt timp s-a stins, nu vreau sa te dezamagesc se poate sa fie cum zici tu,, Sa fie timid" doar ca daca simtea ceva pentru tine, ar fi trecut peste : )

| mela345 a răspuns:

Eu cred ca si lui ai place de tine doar ca ai e prea rusine sa recunoasca asta vorbiti amandoi intre 4 ochi despre asta