| Mmaannuu111 a întrebat:

In clasa a 4 a eram indragostit de o fosta colega care mai statea pe vremea aia cu mine si prietenii mei afara dar la modul ca daca o vedeam pe celalalt trotuar incepea sa-mi bata inima chiar daca nu ma vedea. Adica eram foarte indragostit. Am ajuns sa "fim impreuna" ca in clasa a 4 a nu cereai multe de la mine si pur si simplu ne-am despartit asa dintr-o prostie. Si de atunci din clasa a 4 a s-a mutat in alta tara la parintii ei si vine doar in vacanta de vara aici. In acea perioada din clasele 4-5, eu ma gandeam doar la ea ca a plecat si etc adica imi parea foarte rau, eram sa zicem depresiv. Acum cateva zile am revazut-o si chiar am vorbit cu ea putin ca nu ne-am mai vazut de mult. Mentionez ca acum am 17 ani. De atunci de cand am stat de vorba cu ea, mi-au aparut iar sentimentele adica iar incep sa ma gandesc la ea si etc adica nu pot trai in halul asta, innebunesc pentru ca eu chiar o iubesc si nu pot face nimic, nici nu cred ca au disparut sentimentele, doar am uitat-o o vreme. Nu stiu ce sa fac, vreau sa uit de ea pentru ca ma gandesc doar la ea ca a plecat, ca nu voi fi niciodata cu ea, is in stare de melancolie mereu si nu mai suport asta, cum pot uita de ea sau nu stiu, sa se intample ceva sa nu mai fiu asa? Si stiu ca si ea inca mai simte ceva pentru mine. Doar ca ea pleaca in alta tara si vine in vacanta de vara, ma gandesc ca nu poate fi ceva serios si vreau sa uit de ea dar nu stiu cum. E prima data cand se intampla asa ceva, adica nu am tinut niciodata asa de mult la o persoana si ma mir cum sentimentul inca nu a disparut dupa atatia ani. Ma simt de parca as avea iar clasa a 4 a cu frica aia cand e prin preajma.

2 răspunsuri:
| MPersephone a răspuns:

Prima dragoste nu se uita.
Dar e timpul sa renunti, daca nu exista posibilitatea sa fiti impreuna.

| kono69 a răspuns:

Du-te si *** o laba si iti trece