| Adelina_7442 a întrebat:

In primul rand imi cer scuze pentru categorie dar e cea mai vizitata din cate vad big grin.Eu am 13 ani si vreau sa ma epilez pe picioare. Mi-am luat un epilator braun silk epil.In fine...intrebarea este: Voi va epilati si in partea de sus a piciorului? Adica de la genunchi in jos? ca eu vreau sa ma epilez si acolo dar mama mea spune "cum sa te epilezi acolo?" dar chiar imi e rusine pentru ca sunt bruneta si se vede foarte uratsad plus ca o sa am jumatate de picior fara par si jumatate cu par. Va rog spuneti-mi cum sa c onving. Multumesc anticipat. Dau funda si voturi.

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Bineinteles ca vei epila tot piciorul! Orice fir de par neplacut,il indepartezi.
O inteleg pe mama ta,poate se teme sa nu-ti creasca mai mult,dar nu-i o problema. Faci o dunga prin parul care vrei sa-l epilezi si nu te lasa(mai dezordonata,mai suie) si-i spui, ca ti-a scapat mana, a alunecat epilatorul.Si nu poti ramane asa! Cureti piciorul si,pe urma si pe celalalt.
In locurile mai sensibile,intinde bine pielea,trage-o,te va durea mult mai putin, aproape deloc, si sa ai rabdare!
Succes!

| Miley a răspuns:

Cand te epilezi te epilezi pe tot piciorul.

| Louise21 a răspuns:

Scuze...vroiam sa spun de la genunchi in sus...

| acris a răspuns:

Din moment ce ai inceput sa te epilezi epileazate pana sus, o sa fie diferenta de crestere a parului si se vede urat pe urma o sa se rareasca daca folosesti aparatul dar ai grija sa te exfoliezi inainte

| Petro_1152 a răspuns:

Da poti sa te epilezi de la genunchi in jos nu-i nici o problema si ai dreptate nu poti avea jumate de picior epilat si jumate nu sar vedea naspa si este si crema pentru asa ceva Veet happy