| cryss_6160 a întrebat:

Voi cum va epilati pe picioare? Lama, ceara sau cu ce? Cu e ar trebui sa ma epilez pentru a nu-mi mai creste mult mai repede parul si sa numi creasca mai des? Este adevarat ca daca te epilezi atunci cand iti va creste la loc va creste mai des? Dau funda celui mai argumentat raspuns si voturi celorlalti!

Răspuns Câştigător
| beautifulkiss a răspuns:

Buna eu iti recomad ceara si crema de epilat deoarece sunt mult mai bune.Lama nu este indicata deoarece provoaca iritatii,parul creste mult mai repede si firul este gros si se vede foarte urat,deci nu este recomandat. Ceara este foarte buna deoarece parul creste mai rar intr-o luna dupa epilare,nici nu raneste pielea, doar ca doare, dar daca chiar vrei sa fi frumoasa vei suporta.Crema este si ea buna deoarece este o metoda rapida cand te grabeste, nu irita pielea ci din contra o lasa fina, dar trebuiesc citite cu atentie instructiunile deoarece daca o tii mai mult de 10 minute pe picioare risti sa faci o iritatie urata. Daca te faci cu crema parul creste intr-o saptamana.Eu ma fac cu crema deoarece abia am aproape 13 ani.Numai bine.

6 răspunsuri:
| User a răspuns:

Pf. Da numa cu lama si-o sa fi o maimuta paroasa in cel mai scurt timp. Personal, cred ca cea mai potrivita ar fi crema depilatoare. Nu ca as fi folosit vreodata, Doamne ferestelaughing

| BetterThanDrugs a răspuns:

Buna:*
Poi daca te faci cu lama o sa iti creasca parul imediat.in cate zilestraight face
Cel mai bine este sa te faci cu epilatorul sau cu ceara.si nu o sa iti creasca parul cateva saptamani bunehappy
Da este adv ca o sa creasca mai des.da doar daca te faci cu lamahappy
Sper ca te'am ajutt:X:*
pup

| Mauve a răspuns:

Cred ca ceara este cea mai indicata.

| Papusik a răspuns:

Da e adevarat ca iti v-a creste mai des parul dupa ce te epilezi.

Recomandat este ceara, face pielea mai fina +ca parul v-a creste mai greu dupa aceea.
Dureaza mai mult epilatul cu ceara. Dar si doare.
Dar daca vrei sa arati bine trebuie sa suporti

Sper ca te-am ajutat.
pup :*

| Satisfaction a răspuns:

Hi...daca te epilezi cu lama risti sa ti se faca ca barba barbatilor(se va ingrosa firul si se va innegri mai tare pentru ca este taiat...mai ales la sub brat sa nu faci cu lama) apoi buna este si ceara numai ca e dureroasa la fel ca si aparatul de elpilat. Crema este si ea buna pentru ca nu doare nimic si nu creste repede firul. Cele mai bune sunt ceara si crema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna eu ma epilez cu ceara si mie imi creste in minim o luna nu te epila cu lama iti va creste paurl ca la mustata de la barbati!