| Katheriina a întrebat:

In seara asta am o intalnire cu un baiat care imi place, si am emotii mari. Cand ma gandesc ca il voi vedea, ma trec niste fiori de gheata :-s. Nu e prima oara. Mereu cand ies cu cineva, inaint simt ceva. creed ca e vorba despre acei " fluturasi " cum as putea sa scap de emotiile astea?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Respira adanc si fredoneaza o melodie in gand,cauta sa-ti controlezi bataile inimii si respiratia,altceva nu prea poti face,e normal ce ti se intampla.
E prima intalnire,e firesc sa ai emotii,n-ai cum sa fii degajata,dar cu putina grija vei depasi momentul dificil.
Controleaza-ti rasul,vezi sa nu dai in logoree sau in mutenie,comporta-te cat poti tu mai firesc.
Imbraca-te cum iti place tie mai mult ca sa scapi de grija asta si sa te simti in largul tau si mergi la intalnirea ta cu curaj.
Imagineaza-ti in minte cum mergi catre el,cum te asteapta, cum ii zambesti, vizualizeaza scena si nu uita de respiratie!
In definitiv, emotiile astea sunt tare dragute, dulceata primelor intalniri nu se compara cu nimic!
Succes!happy

| Katheriina explică (pentru greece12):

Oh, sper sa reusesc sa iasa perfect

| greece12 a răspuns (pentru Katheriina):

happyNe spui maine cum a fost, pentru seara asta iti tin pumnii!

| Katheriina explică (pentru greece12):

Mulţumesc muuuuult! sper să fie binee :-ss

| Katheriina explică (pentru greece12):

Nu am avut emotii

| greece12 a răspuns (pentru Katheriina):

Per-fect!happy

11 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
E ceva normal sa ai emotii la prima intalnire, majoritatea au mai mult sau mai putin.
Gadeste-te ca poate si el are, nu ai de ce sa-ti faci griji.
Fiti sinceri unul cu altu si vorbiti deschis.
Gasiti subiecte de discutie pe placul vostru care sa va ajute sa va cunoasteti mai vine si sa vadeti de aveti in comun.
Succes!

| Azµre a răspuns:

Nu te mai gândești la asta, gândeștete că te întâlnești cu un oarecare...

| Katheriina explică (pentru Azµre):

Daca ar fi asa usor.

| Azµre a răspuns (pentru Katheriina):

Păi dacă la treburi din astea nu sunteți în stare să vă controlați în alte situații ce ai să faci?! Trebuie să treci peste asta!

| givehelp a răspuns:

Bea un coctail cu 25 gr de martini si vezi ca iti adorm toti fluturasii big grinbig grinbig grin

| Malinutza25 a răspuns:

Nu te mai gandi la asta.E un tip ca oricare altul.Ca ti-a cazut el cu tronc e alta problema.Gandeste-te ca te intalnesti cu un prieten bun.
Bafta! kiss