| Useraa12 a întrebat:

In urma cu 2 saptamani am avut primul sex neprotejat(cateva zile la rand) in dorinta de a face un bebelus, ciclul meu este NEREGULAT, asa ca din calculele mele menstruatia ar fi trebuit sa vina ieri, insa a venit astazi. Vreau sa mentionez ca menstruatia are aceleasi simptome de crampe abdominale si oboseală, este rosu aprins insa pana acum au curs doar pete, ideea si intrebarea principala este daca o posibila sarcina ar putea fi prezenta chiar daca mi-a venit menstruatia, va multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai medicul ginecolog stie, mergi cu incredere la el, ce varsta ai?

| corbulalbrosu a răspuns:

Trebuie sa afli/sa stii/sa cunosti faptul ca in cazul in care ciclul menstrual are caracteristica sa de a fi mereu NEREGULATA, intr-un astfel de caz/situatie este cu totul imposibil sa poata fi stabilita data ovulatiei si zilele ce apartin PERIOADEI FERTILE.
In cazul tau fiindca doresti sa devii mama, este recomandat sa-ti cumperi un Tester de fertilitate si ovulatie performant care functioneaza pe baza analizarii zilnice a salivei prelevate de sub limba. Cu ajutorul unui astfel de tester de fertilitate performant se determina cu o precizie de 97-98% atat PRIMA cat si ULTIMA zi a PERIOADEI FERTILE a absolut oricarui ciclu menstrual indiferent de cat de mult/te tare ar fi ciclut dereglat.
https://www.emag.ro/......DHY2J0BBM/
https://www.emag.ro/......DDGMCNBBM/
Microscopul de ovulaţie indiferent de marca, este un instrument care ajută planificarea familială. Cu ajutorul microscopului orice femeie are posibilitatea de a observa singură care este situaţia zilelor fertile. Astfel, ea poate examina chiar zilnic întregul său ciclu menstrual, in privinta procesului de maturizare a ovulului, a zilei de ovulaţie, dar şi monitorizarea precisa a zilelor nefertile. Dacă îşi doreşte un copil, femeia reuseste sa-si determine si sa-si stabileasca cu foarte mare precizie (95-98%) când este prielnic sa intretina un act sexual in urma caruia sa ramana insarcinata teoretic... in mod cert/sigur.
Dacă din contră, testerul este folosit cu scopul de a evita orice posibilitate de aparitie a unei sarcini nedorite, instrumentul îi este la fel de folositor si de ajutor.
Utilizarea microscopului este extrem de simplă : placa de observaţie a microscopului se unge cu salivă sau cu secreţie cervicală recoltată din gâtul uterului (din canalul cervical), iar după 8-10 minute se examinează mostra uscată. Dacă observăm o imagine cu liniuţe, asemenea unei frunze de ferigă, înseamnă că ne aflăm într-o zi de fertilitate, iar formele nedefinite, sub forma unor mici puncte imprastiate indică zilele de nefertilitate.""
Avantajele microscopului de ovulaţie OvuPred sunt urmatoarele :
-- Poate fi utilizat oriunde, oricând, de oricâte ori.
-- Este o metodă absolut naturală.
-- Nu are nici un fel de efect secundar.
-- Are o fiabilitate ridicată, de peste 98%.
Este un instrument simplu foarte usor de folosit. În afară de curăţarea plăcii de observaţie înainte de folosire, testerul nu necesită nici un fel de îngrijire.
Este comercializat împreună cu instrucţiuni clare de utilizare, si cu ilustratii cu figuri in forma de feriga
Protecţia lui este asigurată de o cutie specială.
Este cel mai economic instrument si metoda de protectie fiindca : trebuie cumpărat doar o singură dată, şi poate fi folosit o viaţă întreagă fiindca
-- Nu expiră niciodată.
-- Este un mijloc excepţional al informării şi educaţiei sexuale în familie şi în şcoală.
PONT!
Atenţie! Acest produs poate fi cumpărat şi în pachetul „ Vreau un bebe!" Sau din contra : ""Nu vreau un bebe nedorit"". Multa sanatate!
Fiindca a aparut sangerarea menstrual poti fi convinsa ca NU s-a format sarcina dorita fiind in mod cert/sigur, incercarea in urma caruia ai sperat sa devii mama prin actele sexuale intretinute, au fost intretinute in perioada INFERTILA a ciclului menstrual.
Probabilitatea sa fii insarcinata in cazul prezentat si situatia de fapt existenta in acest moment : este infima sau chiar 0 (zero).
Multa sanatate!