| Travolta02 a întrebat:

Salut TPU! Prietenei mele sâmbătă pe la prânz, a observat niște pete maro. Spunea ca a curs câteva picaturi. Pe parcursul zilei a mai curs foarte puțin. La sfârșitul zilei pe la un 9-10 a văzut ca a dat pe rosu cum ca i-a venit ciclul. Duminica și luni a curs rosu în cantități ok, adică a trebuit sa schimbe un tampon. Luni după prânz s-a oprit, abia pe seara a mai curs o picătură. Mai demult am spus pe acest site ca ne-am masturbat reciproc, fără penetrare și după fiecare partida ne-am curățat, adică eu și nici ea nu am atins penisul, apoi vulva. Știu ca acea pata maro poate indica prezenta unei sarcini. Credeti ca poate fi vorba de o sarcina? Ea are un ciclu neregulat și i-a venit cu o săptămână înainte, ea având 16 ani. Roseala avea o culoare normala. Mulțumesc anticipat pentru răspunsuri

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tie nu-ti este jena sa vii sa dai atatea amanunte despre ciclul menstrual al unei fete?
Chiar o doare mana pe prietena ta sa scrie un topic, sau nu da doi bani?

| Travolta02 explică (pentru Violleta2022):

Ma tot stresează cu astea de ceva vreme și am cedat psihic efectiv

| Violleta2022 a răspuns (pentru Travolta02):

Vino si discuta aici despre penisul tau, despre secretia ta, despre igiena personala, dar nu ami veni cu probleme de femeie, ca nu-i normal.
In orice caz, tu esti stresat si pe ea o doare in fund, ca doi bani nu da pe situatia ei, sa vina sa ne explice ce probleme are.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Măi nene Travolta, la varsta voastra a ta si a ei ocupati va de scoala nu va mai masturbati reciproc numai stîrniti in corp dorinte sexuale care le sunt rezervate persoanelor casatorite, si daca ea te a stresat cu aceasta problema si credea eronat ca este gravida de ce tu ca viitor barbat nu ai facut cercetari pe internet sa vezi ce are fata asta ca voi stiati ca nu a ti facut sex din ceea ce spui tu daca este adevarat, ori fara penetrare si ejaculare in vaginul ei nu există sarcina, daca te joci cu degetele la pasarica ei nu o sa o lasi gravida niciodata deoarece degetele nu contin sperma, doar îi oferi placere de moment, are orgasm ea ca tu o mîngîi si o inciti, ar trebui sa incetati cu aceste jocuri erotice si ea sa vorbeasca cu mama ei si sa o duca la medicul ginecolog ca se vede ca fata este panicata si trebuie sa i spuna mama ei ce inseamna cand o fata se pregateste sa devina femeie, au loc transformari in corp, incepind cu marirea sînilor si aparitia parului pubian si la subbraț, si pana la ciclul menstrual si sarcina.

| MotanulAlbastru a răspuns:

Nu, pata maro nu indică prezența unei sarcini, e sânge vechi, efectiv fetei i-a venit menstruația și tu întrebi dacă e gravida laughing

Cum. Efectiv. Îți imaginezi. Că a ajuns sperma in ea daca nici măcar nu ai penetrat-o?
Crezi că spermatozoizii zboară? Se teleportează? Efectiv nu înțeleg procesul gândirii. Cum? 0 logica

Te rog sa mergi la doctor să-ți explice cum sta treaba cu corpurile voastre, daca internetul e atât de greu de folosit.