| CarinaVonPhetamine a întrebat:

Buna TPU`istilor. Am si eu o problemasad Nu stiu cu ce sa incep, sa nu va pierd din timp. Dar o sa spun pe scurt. Sunt cu un baiat A. de aproape 2 luni [ pe 29 ]. De putin timp s-a mutat, si nu am prea vorbit. De fiecare data cand am incercat sa vorbesc cu el, sa lamuresc totul, ma aprindeam aiurea. Spuneam cuvinte care chiar il afectau, spun eu. Dar A. s-a schimbat. Nu mai e ce era inainte, vorbeam multe. Imi placea mai mult caracterul lui de atunci. Nu stiu cum de s-a schimbat asa. ca o haina noua sad... Ne certam mereu cand vorbim, recunosc, eu incep. Pentru ca tin foarte mult la el. *Mentionez ca am mai fost impreuna cu el. anul trecut. prin septembrie-octombrie. Sunt prima prietena a lui in adevaratul sens al cuvantului. Ne simteam bine. Era, perfect cand ieseam mereu. Ce pot sa fac?sad. Unii imi spun sa ma despart de el, pentru ca nu ma mai cauta. si eu nu il caut pentru ca stiu ca ori are treaba. ori nu poate sa vorbeasca din cauza mamei lui. As vrea sa dau timpul inapoi. O solutie? Am cam amestecat cuvintele dar. sunt trista, nu stiu. Multumesc [funda].

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Timpul nu-l mai poti da inapoi, draga mea.
Asa ca trebuie sa te gandesti la cateva lucruri.
Mai intai, intreaba-te cat te-ai schimbat tu, fata de cum erai cu el la inceput, poate ca certurile multe si intreaga lui schimbare sunt provocate in relatia voastra tocmai de faptul ca tu, in loc sa incerci sa fiti bine, cauti explicatii, reprosezi, te certi.
Pentru ca in orice relatie, daca unul se schimba, celalalt se adapteaza si se schimba si el...
Daca nu e de vina lucrul asta, stai si gandeste-te ce anume vrei.
Ai de hotarat intre cata dragoste ii porti si cat de linistita vrei sa fii.
Daca il iubesti mult si vrei sa ramai cu el, atunci vei lupta pentru relatia voastra, vei redeveni fata de care s-a indragostit ca sa redevina si el baiatul pe care-l iubesti, fara discutii, fara certuri, numai zambet si bucurie!
Daca relatia voastra s-a transformat intr-un chin insuportabil si un sir de umilinte, atunci poate ar trebui sa faci ordine in viata ta si sa te desparti de el.
Decat un chin care nu se sfarseste, mai bine o despartire dura, cel putin stii de ce suferi!
Tu decizi!
Dar gandeste-te bine.

15 răspunsuri:
| GheNsS a răspuns:

Deci organizeazate si pune cartile pe fata cu acest,, A,, Sa aveti o desctuie despre cum ar trebui sa se desfasoare relatia voastra acum ci si in viitor! Daca nu, nu-ti face griji poti gasi pe altcineva orcand ai toata viata inainte, orcand poti gasti pe cineva care n-are aceste deficiente ca,, A,, deci Bafta! o sa te descurci

| zZAlexandruZz a răspuns:

Are pe alta, inca nu ai realizat? iti cauti altu. case closed.

| CarinaVonPhetamine explică (pentru zZAlexandruZz):

Nu, nu are pe altahappy Sunt pur si simplu sigura de asta.

| zZAlexandruZz a răspuns (pentru CarinaVonPhetamine):

E baiat...

| CarinaVonPhetamine explică (pentru zZAlexandruZz):

Dar ce, vroiai sa fie fata?laughing)). Adica pe bune... raised eyebrows *facepalm*

| zZAlexandruZz a răspuns (pentru CarinaVonPhetamine):

Glumesc, sincer nu stiu ce o fi in capul lui... sper sa nu realizeze ce a piedut

| CarinaVonPhetamine explică (pentru zZAlexandruZz):

Da...Cum adica. "sa nu realizeze"?

| zZAlexandruZz a răspuns (pentru CarinaVonPhetamine):

Noi baietii suntem inconstienti cand ne certam cu persoana iubita, si abia dupa ce ne despartim realizam ce m pierdut... si las-o si tu mai moale nu il mai certa

| CarinaVonPhetamine explică (pentru zZAlexandruZz):

Da stiu. Dar eu nu "il cert". Am avut o perioada cand nu discutam cu el mai deloc. decat "buna ce faci". Si ma suparam pe el pentru ca are uneori glume proaste care iti taie tot chefu`. Sii. Decat sa discut cu el si sa faca glume proaste. mai bine nu ii mai spun nimic.

| zZAlexandruZz a răspuns (pentru CarinaVonPhetamine):

Nu ii mai impune ce sa zica, poate pentru el e normal ceea ce facem stiu nu prea le gandeste cand le zice. e normal asa suntem toti baietii. ti-am zis poate isi va reveni eu sper ca sa fi fericita. nu te cunosc, dar vreau sa fi fericita.

| CarinaVonPhetamine explică (pentru zZAlexandruZz):

Multumesc mult ca intr-un fel ti-ai pierdut din timp sa imi raspunzi big grin ^^. O sa incerc sa nu mai fiu incapatanta. Sper sa isi revina. Daca nu, asta e, renunt. Ma dau batuta.

| zZAlexandruZz a răspuns (pentru CarinaVonPhetamine):

Sunt baieti, dar incearca pe acesta sa il mai schimbi daca poti daca nu, gasesti alt baiat.

| CarinaVonPhetamine explică (pentru zZAlexandruZz):

Sper.happy A spus si el ca se schimba. Mi-a promis. Dar de cand s-a mutat... Nici nu stiu ce e in capul lui. Acum sa vedem...

| zZAlexandruZz a răspuns (pentru CarinaVonPhetamine):

Speranta moare ultima.