| mayweather01 a întrebat:

Iubita mea e foarte complicata, are mult orogoliu nu lasa de la ea, dar stiu ca ma place sunt sigur de asta, a incercat sa se schimbe, dar nu poate, cum ar trebui sa ma port cu ea sa ne fie bine la amandoi?

9 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Daca ar tine la tine, ar lasa orgoliul, crede-ma. Cand tii mult la cineva te superi, dar dupa 2 minute in cauti,pentru ca nu poti sta suparat prea mult, lasi orgoliul pentru ca simti ca nu ai putea sta fara persoana de langa tine, daca ea nu simte lucrurile astea, e normal sa fie orgoliuoasa. Tu nu trebuie sa faci nimic sa va fie bine, ea trebuie.

| h3r a răspuns (pentru Djlsghtnquuw):

Ai dreptate cu asta.

| wolder a răspuns:

Explica-i ca intr-o relatie adevarata trebuie sa lase fiecare de la el ca sa fie bine, se numeste sacrificiu.
Nu prea ai ce sa-i faci, discuta cu ea, fi calm, arata-i unde cedezi tu si spune-i unde trebuie sa mai cedeze si ea happy

| neutrino a răspuns:

Nu incerca ceea ce nu a reusit nimeni: sa intelegi si apoi sa schimbi o femeie. Femeia trebuie iubita asa cum este ea: frumoasa si capricioasa.

| mayweather01 explică (pentru neutrino):

Crezi ca merita sa o iubesc asa cum este ea daca-mi place? si stiu ca si ei ii place

| h3r a răspuns:

Prostie mare... într-o relație nu trebuie să existe așa ceva. Fiecare are mândrie sau orgoliu, însă nu când iubești, e imposibil...sau cel puțin...cu ce i-ai greșit tu?! Nu are motive să fie orgolioasă, te are, îi aparții, o iubești...ce nu-i convine?
Vorbește cu ea, fă-o să vadă că se poate și altfel. Pentru început, lasă de la tine și ai răbdare, arată-i că se poate.
Dacă e căpoasă, prea ambițioasă și orgolioasă n-o să mai țină mult relația.

| LovellyAngel a răspuns:

Eu sunt o persoana foarte orgolioasa, cu oricine in afara de prietenul meu. Mi-am calcat de multe ori mandria in picioare pentru el.
Esti sigur daca tine la tine? Eu n-as prea crede pentru ca stiu ce inseamna un om cu adevarat orgolios, dar indragostit.

| igrek a răspuns:

Cu orgoliu nu rezolvi nimic.

| mayweather01 explică:

Am uitat ca mentionez ca suntem de 2 luni impreuna ne-am despartit odata pentru 4-5 zile si dupa ce ne-am impacat mi-a spus ca voia sa ma sune si ca i-a fost greu, dar nu m-a sunat din cauza orgoliului, eu nu am orogoliu.