| Wdcefv a întrebat:

L-am ranit din greseala pe baiatul de care imi place si nu stiu ce sa fac.E mult de citit dar sper sa aveti rabdare...
Ieri eram pe hol si vorbeam cu niste fete cand au venit vreo 3 baieti la mine. Unul dintre ei ma placea si vroia sa ma invite la banchet sa merg cu el.Eu nu stiam ce sa fac asa ca am ras si nu prea am zis nimic.Eu nu am vazut ca mai incolo erau baiatul de care imi place mie cu niste prieteni de ai lui si ca au auzit tot.El(ei) au facut ceva (nu imi dau seama ce) incat baietii care l-au insotit pe cel care ma placea au zis ca ei au venit doar pentru ca celui care ma place ii era rusine singur iar apoi au plecat(deci intr-un fel au vrut sa iasa basma curata). Dupa faza asta baiatul de care imi place si-a luat scutire de la scoala si a plecat.L-am vazut era foarte suparat, nici nu s-a uitat la mine.Cand profesorii au intrebat de ce a plecat baietii au zis ca i s-a facut rau dar mai toti radeau si unul a zis ca a plecat pentru ca e suparat dar apoi preietenii i-au zis sa taca.
El e foarte gelos chiar daca nu suntem impreuna. Spre exemlu numai daca un coleg se uita mai mult la mine se duce la el si ii zice.
Ce sa fac? Nu a venit nici azi la scoala nu stiu ce sa zic.Probabil a crezut ca eu flirtam cu baiatul ala pentru ca am ras, zambit...
Mersi pentru cei care au citit.

10 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Aha, deci ala nu are altceva mai bun de facut decat sa nu mai vina la scoala pentru ca ai zambit lu altu. Exagerezi putin, nu ai de unde sa stii ce a patit, vorbeste cu prietenii lui poate stiu ei care e problema si trage de ei sa iti zica adevarul.

| corbulalbrosu a răspuns:

Sunt intrutotul de acord cu parerea exprimata de krakilla referitor la persoanele geloase.Te sfatuiesc sa te interesezi si sa te gandesti foarte bine inainte daca nu doresti sa te trezesti intr-un final intro relatie de calvar.

| neutrino a răspuns:

Naspa, da-i repede un telefon si apune-i tot, altfel el nu va mai veni mult timp la scoala si va risca sa piarda anul scolar, si tu pe el.

| LoveSleep a răspuns:

Da el ce aștepta, să-l inviți tu la banchet?
Pe lângă că e cam pămpălău, e mai și gelos.(combinația perfectă)
Mergi cu cel care te-a invitat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci rost de numarul lui de telefon si ii dai un mesaj in care te prezinti si il intrebi daca e ok.

Gelozia lui nu e ok deloc, oamenii gelosi sunt oameni bolnavi. Crede-ma ca nu vrei sa ai o relatie cu un astfel de om. Totusi, presupunand ca asta se va intampla, ai mare grija ce atitudine ai, daca ii permiti sa devina posesiv relatia se va termina urat.

Răspuns utilizator avertizat
| SorinaSuciu a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cu el. da-i un mesaj, suna-l sau vedeti-va fata in fata. e mai bine sa lamuriti lucrurile decat sa stai asa

| Isache_Mada_2001 a răspuns:

Explica-i ce s-a intamplat!

| Dyanadydydyty a răspuns:

Sunal sau trimite-i sms si spune-i ca iti place de el si ca nu ai flirtat cu acel baiat

| Dyanadydydyty a răspuns:

Sunal sau trimite-i sms si spune-i ca iti place de el si ca nu ai flirtat cu acel baiat.