| dgfvshgfvdhgsvfhagdvshfdjhfd a întrebat:

am si eu o problema mai dificila.

Versisoara mea din Sibiu a venit la mine in vacanta.Si aici a vazut un baiat care ii placea, dar nu era reciproc. La baiat ii place de mine de o luna si un pic, iar eu i-am zis ca ei ca nu il plac pe tip ca sa nu se supere pe mine. Vineri ea a plecat inpoi acasa. Si baiatul m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el. Am zis da, fiindca e chiar un tip dragut din toate punctele de vedere. Ieri am pus pe facebook si fara suprpiriza varamea s-a suparat... Mia trimis mai multe mesaje :"Frumos din partea ta " etc...
Ce sa fac sa nu mai fie suparata? Sa am despart de baiat? sad

Răspuns Câştigător
| 22andreea22 a răspuns:

Trebuia sa-i fi spus fetei cum sta treaba adica adevarul de la bun inceput. asa ai fi evitat treaba asta. daca te desparti de el tot o sa fie suparata pe tine, e si normal, ai minti-o cum sa reactioneze, mna. spune-i ca iti pare rau, ca nu ai vrut sa o intristezi asa ca ai ascuns fata de ea sentimentele pe care le ai pentru baiat. nu conteaza de cat timp te place el doar ca tu trebuia sa-i fi spus " uite, tipul asta ma place si eu il plac" si ea s-ar fi resemnat de la inceput, asa ai lasat-o sa isi faca sperante si apoi i-ai dat peste ochi cu faptul ca esti tu el, i-ai ranit sentimentele. ce a inteles ea din toata treaba asta? ca tu dupa ce ai aflat ca il place ai sarit repede pe el si i l-ai suflat.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa te desparti de el? Si daca nu ar fi fost cu tine, tot nu i-ar fi placut de ea.
O sa treaca peste. ORicum nu mergea o relatie la distanta, mai ales ca el nu simtea nimic pentru ea.
Dragostea cu forta nu se poate. Si daca nu era cu tine, era cu alta, nu cu eahappy.

| paulica123 a răspuns:

As zice sa ii explici frumos cum este treba ca daca voi va placeti reciproc si relatia asta ar putea merge bine nu ar trebui sa se bage mai ales ca e la distanata va uita cu siguranta dartrebuie sa ii explici frumos cate de mult ti la el si la ea si nu ai vrea sa ii pierzi pe nici unul. Mie mi s-a intamplat asta cu cea mai buna prietena dar incet am stat si m-am gandit ca decat sa o pierd pe ea mai bine le acept relatia. Spune-i ca niciodata nu ai avut de gand sa o superi sau sa o faci sa se simta urat, spune-i ca ti enorm la ea. Nu chiar cum spune 22andreea22 aici e altceva zic eu. acuma daca tie ti-a placut båiatul si crezi ca ar putea merge relatia asta de ce sa nu o faci...
In fie lasa timpul sa treaca ca se vor rezolva toate de la sin tu trebuie doar sa vorbesti cu ea. SI daca chiar in cateva saptamani nu mai vorbeste deloc cu tine si chesti din astea nu stiu ce sa zic atunci ar trebui sa te desparti dar in cel mai rau caz. Pupici ai grija ce faci... Funda? :*

| 22andreea22 a răspuns (pentru paulica123):

Dupa parerea ta, eu ce am zis gresit?