| Fritsa a întrebat:

big grin Help MEE!
Un baiat ma inebunea.Imediat dupa ce ne-am cunoscut vorbea cu mine taca taca taca taca si nu ma lasa.Ma puneam jos se punea langa mine venea si el.Ma duceam undeva venea si el. In unele jocuri vroia ca el sa fie "iubitul" meu, il mai loveam nu imi facea nimic(odata l-am bagat cu fata in spini iar eu aproape am plans dupa ce l-am vazut cum arata si m-a iertat). Dupa ce ne-am cunoscut venea numai la mine in cartier. Mie imi placea/imi place enorm de el dar numai ca mereu ma intreba daca vreau sa fiu cu el, ma intreba de fata cu prietenii mei si imi era rusine si mereu am spus nu.Cate o data mai ramaneam singuri si stateam si ne plimbam cu rolele pana noaptea. Chiar a fost frumos :X. A mai trecut ceva timp si-a facut alti prieteni, a inceput sa fumeze si si-a facut o prietena care ma uraste.Cat timp era cu aia baga strambe despre mine.In fine s-au despartit si iar imi facea apropouri dar nu ca inainte(si-a pastrat demnitatea). Mereu vrea sa jucam adevar sau provocare si ma intreaba cat la suta il plac, zambesc si nu-i raspund. Apoi vrea sa jucam un joc cu saruturi iar cand urmez eu mereu vrea ca el sa ma sarute dar celelalte fete nu-l lasa pentru ca sunt geloase pe mine. Odata s-a batut el cu varmea si mi-a spus:Imi pare rau Andreea dar din cauza verisoarei tale n-o sa mai trec pe la tine.Sau odata s-a gatit el cu un baiat sa ne impresioneze pe mine si pe varmea si si-a luat un tricou portocaliu intentionat ca sa imi atraga atentia (cand il vad pe el in portocaliu il imbratisez) dar atunci eram suparata pe el ca fusese plecat 2 saptamani si nu a venit deloc la mine si a stat cu prietenii lui.In ultima zi in care a stat cu mine se purta cam rece dar in ziua aceea am facut cunostinta cu doua dintre prietenele lui care au zis ca ma-u mai vazut dar nu credeau ca o sa fim prietene ca am fata de aroganta, rea chestii. Ele mi-au zis ca baiatul acela ma vorbea (de bine) prin partea lui si ca unii dintre prietenii lui s-au indragostit de mine iar acum o gramada de baietii vin sa ma vada :-& si eu incerc sa scap de ei.
Nu stiu ce sa fac.
Inca cateva lucruri :Eu sunt mai mare decat el cu 2 ani, El sta in alt oras, el are id meu si nr meu de telefon si ma suna cam rar.
Prietenele mele zic sa-l uit dar nu este asa de usor.Cate o data imi vine sa-i trag una in cap dar cand se poarta frumos...
Pls niste sugestii, sfaturi crying

8 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

1) Dragutza, daca ai lipici, meri de fa o baie, ca se duce.
2) El a vrut, el a fost prost ca a insistat atata, eu te lasam de la primul refuz, acum vrei tu, si nu mai vrea el, si tot tu cauti intelegere?
3) Chiar esti aroganta, de unde stii tu ca alea sunt geloase pe tine?
4) Baiatul ala nu a avut niciodata demnitate.
5) Esti copil, desi ai 14-15 ani, nu ai o gandire care sa arate ca ai aceasta varsta.
6) Copilul ala, e copil. Mai mult decat prieten, nu ar trebui sa-ti fie, nu stie cum sa se comporte cu o fata, si nici tu nu stii cum sa te comporti cu un baiat.

Concluzie: asteapta pana mai cresti, si apoi iti faci griji de baieti.

| Lora a răspuns:

rolling on the floor)) foarte comica descrierea ta iar finalul bestial, dragostea nu are varsta, el ti-a aratat ca te place ba chiar te-a intrebat daca vrei sa fii cu el si incearca fel si fel de joculete ca sa te sarute ok ok, fetele sunt geloase pe tine.HEIIIIII fa-le si tu geloase pe ele doar stii cum accepta intrebarea lui, ele iti spun sa-l uiti probabil ca sa se cupleze vreo una dintre ele cu el.Deci incearca nu se stie ce va fi!

| ramona_4785 a răspuns:

E clar ca te place si u nu faci nimic in privinta asta mai ales ca il placi si u de ce nu-mi dau seama ti-o fi frica sau nu stiu dar tu sigur stii de ce; daca il vrei cu adevarat de iti este frica sa recunosti? in primul rand fata de tine si in al doilea rand fata de cei din anturajul tau nu e nimic rau in a iubi sau a tine la cineva asa ca ia atitudine si exterioreaza-te; ofera si tu un pic de iubire ca sa poti primi, daca nu la fel mai mult sau mai putin, dar pana nu incerci nu ai sa stii; asa ca fa ceva si sper ca zilele ce vin sa vad pe TPU ceva de genu:buna, prietenul meu...baftatonguetonguetongue

| Annie_3559 a răspuns:

"Cate o data imi vine sa-i trag una in cap dar cand se poarta frumos " appsmugbuna astarolling on the floor)rolling on the floor.
Asculta-ti inima si nu te lua dupa ceilalti, el ti-a spus ca te place, ba cauta motive sa stea cu tinehappy, iubirea nu are varsta, nu cont ca este mai mic cu 2 ani decat tine.

Fa ce-ti dicteaza inima si nu vei regretahappy

papahappy

| Niros19 a răspuns:

Eu iti zic asa uita ca ai pus intrebarea asta si lasa-ti inima sa vorbeasca ea pentru tine nu trebuia sa iti fie rusine cand te intreba cu fata de prieteni ca daca incepeau sa rada radeau ca prosti doar pentru ca erau gelosi dar iti mai zic o data uita de intrebarea asta si asculta0ti inima de defaot nu o asculta las-o sa vorbeasca ea pentru tine noroc

| Markus_4003 a răspuns:

Mde si cum sa intelegem pe voi fetele cind vine vb ca un baiat s ava zica ca va place voi nu ii spuneti nimic taceti si atunci la noi baetilor ne vine diferite ginduri si la urma voua va pare rau. pai nici asa nu se face tu singura i-ai dat sperante si la urma ca nu nu nu un mereu ii zicewai ca nu si acum doresti sa fii cu el pai in cazul acesta eu cred ca utu ai pierdut o comoara care sunt pe acest pamint ft rare(baiatul) asa ca poate mai ai o sansa sal intorci ar ft mici. Tu singura neai povestit cite iai facut pin spin l-ai dat l-ai lovit etc. pai gandeste-te bine ca si asa nu se face cum ai facut tu, punenete tu in locul lui el tie sati facut asa ceva tu ce aveai sa te gindesti...

In privinta ca te suna cam rar eu cred ca te suna ca sasi aduca aminte de clipele frumoase petrecute impreuna cind titi simtea respiratia si bataia inimii tale, cind iti zicea ca te place si tu ii raspundeai ca nu... Dar de ce nu ai zic ca da? pentru ca erau prietenii lui? Eu personal stiu ca daca iti place o persoana nu te uiti la cei din jur /...

sincer sa fiu...

Lai pierdut...

| alexutu001 a răspuns:

Markus, imi place cum ai inceput raspunsul si ai mare dreptate si eu am observat ca asa se intampla de multe ori, acum Fritsa sa-ti raspund la intrebare, tu ai facut cam multe greseli fata de el si totusi el te-a iertat pentru toate, dar cea mai mare a fost ca tu de fiecare data cand te intreba daca vrei sa fi cu el tu i-ai zis nu pentru ca ai fost complexata de prezenta altor persoane care erau de fapt, bun sa zicem ca te-a iertat si pentru asta dar tot tu ai zis ca ai ramas singura cu el si el te-a intrebat, atunci daca il doreai puteai sa-i zici da, iar referitor la faptul ca te suna rar tot tu l-ai facut sa se manifeste asa pentru ca el a vazut ca nu are sanse prea mari si incearca sa se retraga si sa te vada ca pe o amica(probabil), eu sunt de parere ca inca nu e pierdut totul si te sfatuiesc sa vorbesti cu el cand te mai suna sa-l intrebi daca mai simte ceva pentru tine bine inteles ca nu o sa-l intrebi direct adica, cand te suna tu sa-l intrebi, aici te descuri tu, daca iti mai da o sansa iti ceri iertare pentru toate cele intamplate si totul va fi bine, daca nu c'est la vie.bafta si sa ne zici ce ai rezolvat

| bibi58pan a răspuns:

Nu asculta pe nimeni, doar inima