| SwEeTgIrL_1752 a întrebat:

la cati ani ar trebui sa imi incep viata sexuala? astept raspunsuri!:*

Răspuns Câştigător
| Patricia a răspuns:

Ba eu stiam ca esti tar*a dar nici chiar asa!

13 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Viata sexuala o incepi atunci, cand te simti prigatit/a si fizic, si psihic, cand doresti cu adevarat acest lucru, cand ai intalnit o persoana potrivita. Ideal ar fi dupa 18 ani.
Numai bine!

| Cypronge a răspuns:

Buna
Cel mai bine ar fi undeva intre 16 si 18 ani, dar asta deprinde de tine daca vrei poti astepta si mai mult pana te simti cu adevarat pregatita sau poti mai repede, asta depinde numai de tine.
Dar indifierent cand va veni ziua in care te vei decide sa faci sex tine minte ca cea mai eificienta cale pentru a preveni o sarcina nedorita si de a fi protejata impotrvia bolilor cu transmitere sexuala este prezervativul.
De mentionat faptul ca poti ramane insarcinata chiar daca este primul tau contact sexual si chiar daca el nu va ejacula inauntru.

| TąNyą a răspuns:

Mai bine mai târziu şi cu persoana pe care o iubeşti foarte mult şi eşti sigură că şi el la fel.

T.

| RzC_2505 a răspuns:

Cand simti tu ca trebuie... nu exista o anume varsta la asa ceva... dar important e sa stii ce vreiwinking

| GeorgiSiAtat a răspuns:

Asta e intrebarea care vrei sa fie sterasa?hee hee

| dragutza_1869 a răspuns:

O incepi cind esti tu pregatita.insa sa nu uiti ca la virsta14-17 organismul tau se dezvolta mai intens.asa ca poti s-o incepi dup18.vei fi mai maricica si vei gindi mai bine, cu alta minte.nu uita, trebuie sa ai persoana potrivita.

| shocky2 a răspuns:

Acum happy! Nu m-ai trai cu conceptiile alea din strabuni!

Fao cu cine trebuie atata tot.

| Roxysad a răspuns:

Legal dela 18 ani da eu te sfatuiesc sa tio incepi cand esti pregatita ca o sa fie mai bine.

P. S*:16-18 ar fi ideal

| ailin a răspuns:

De la 3 ani eu zic ca e cel mai bine serios acum c intrebare e asta? nu n intrebi si cum ar trebui sa o aiba ca sa vezi daca corespunde la c am zis noi?

| dennnnnnisa a răspuns:

... 18-19happy. sau mai ii conceptia aia a parintilor. NU O FACI PANA NU TE MARITIlaughing. Ehh. in ziua de azi nu te prea poti abtinebig grin
.
si. iti vei da seama cand va fi momentul potrivithappy

| Andrei777 a răspuns:

Tu ca fata ...intre 16-18 ani:* Depinde dar trebuie sa iti gasesti un baiat care sa te iubeasca si sa il iubesti si tu si sa ai multa incredere in el:* succeshappy

| YESname a răspuns:

Ca esti fata ar trebui cam dela 15-16 ani

daca nu de la 18

noroc

| halflife a răspuns: