| Helpeeer a întrebat:

La scoala,e un baiat, dragut.Ne stim de multa vreme dar nu pot spune ca am vorbit prea mult.De ceva timp(cateva saptamani) se tot uita la mine in pauze,in timpul orelor si se tot baga in seama cu mine(avand in vedere ca inainte cred ca esxistau zile,poate saptamani in care nu vorbeam nimic).Si mie imi place de el, insa nu stiu daca lui chiar ii place de mine.Voi ce credeti? Eu sunt confuza...

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Eu cred ca isi verifica si el capacitatea de a agata o colega, si a inceput cu tine. Asta nu inseamna ca nu te place, ba din contra. Mai asteapta.

| Azµre a răspuns:

Să te bagi în seamă cu el să vorbiți mai mult, dacă te place te va scoate la un suc dacă nu asta e.

| andreiliviulup a răspuns:

Pai se intampla ca vrea sa iti atraga atentia un baiat asta vrea mereu sa se faca amuzant sau interesant pe langa o anumita persoana daca se da bine pe langa tine si te ajuta uneori 100% te place si spune-i tu daca vrei sa mergeti undeva la un suc la ceva nu stiu unde te vei gandi tu dar daca se da pe langa tine e dragut cu tine si cu alte fete mai putin te place
Sper ca te-am ajutat

| Helpeeer explică (pentru andreiliviulup):

Faza e ca nu se mai uita la nici o alta fata cu se uita la mine..adica am fost atenta la aspectul asta.

| andreiliviulup a răspuns (pentru Helpeeer):

Pai eu zic ca te place daca nu face el primul pas fal tu sa vezi ca va aprecia eu asa zic