| Blossomis a întrebat:

Buna TPU.MA ajutati si pe mine cu o mica problemaaa? Deci sa va spun:

-Imi place de un baiat f mult

-El acum e plecat la munte si vine Joi si o sa ma sune pe mine joi

-El pana sa plece a vrut sa ne prefacem ca suntem impreuna ca sa vada ce zice o fata daca noi am fi impreuna. Dar lui nu-i place de fata aia, vroia doar sa vada ce zice.Deci o sa ma sune joi si o sa ma intrebe ce a mai zis fata aia si sa mai vb.Problema este ca eu as vrea sa-i zic CA M-AM OBISNUIT CU CHESTIA ASTA DE A FI CU EL si as vrea sa-i zic ca as vrea sa fiu cu el fara sa ne mai prefacem. Ceva idei cum sa-i spun?

Sunt putin mai timida dar vreau sa stie ca il plac si ca vreau sa fiu cu el.Va rog mult ajutati-ma.

Dau funda.DEci ce sa fac in continuare? sa-i zic ce simt? voi ce parere aveti?

App :eu am 14 ani jum si el 15.
AM uitat sa zic:El mi-a dat cateva semne ca m-ar place pentru ca-mi zice despre familia lui, vorbim pe mess ff mult si vb numai cu kisskiss:X:X:X si semne din astea ca si cum am fi impreuna, ma suna de pe telefonul prietenului lui si vorbim prin mesaje.Ne-am vazut de cateva ori afara, si el eraff apropiat de mine:adica ma strangea in brate si lucruri din astea marunte care mie mi-au dat de inteles ca ma place...

6 răspunsuri:
| alylove15 a răspuns:

Din cate am citit el te place si poate a facut sa fiti impreuna chiar daca a zis ca vrea sa vada cum reationeaza o fata ca sa vada daca v-ati intelege bine.
Ar trebui sa ii spui ca il placi in modul cel mai simplu cand te suna ii spui ca ai ceva sa ii marturisesti si ii spui ca te-ai atasat mult de el si ca vrei sa ramaneti impreuna.
Mult succes!

| secsilicioasa a răspuns:

Pai inseamna ca el chiar te place dar nu are curajul sa ti-o spuna si i-a fost teama ca daca ti-ar fi spus sa fii cu el l-ai fi refuzat.Incearca sa-ti faci curaj si spune-i in fata ce simti! Asa e cel mai bine pentru aman2.:*

| eliza_4776 a răspuns:

Asteapta sa faca el pasul asta.doar tu esti fetita nu? de obicei baietii fac pasu asta deciii nu te grabi, lucrurile vin de la sine crede.ma!

| cipp94 a răspuns:

Ar trebui sa ii zici, nu mi se pare mare lucru daca sunteti asa apropiati. Sau... poate nu a avut el curaj pana acum sau pur si simplu astepta un moment bun thinking

| Lenu_3498 a răspuns:

Daca esti timida si vrei neaparat sa ii spui trimitei un SMS:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur te place! Mai bine asteapta sa iti zica el sa fiti impreuna.ca e cam "aiurea" pentru o fata sa ceara prietenia unui baiat(cel putin in mintea mea).da-i de inteles ca si tu il placi, adica.zambeste-i,uite-te frumos la el, razi la glumele lui(faza cu glumele chiar functioneazahee hee ).si spune-i asa mai discret ca totusi te-ai obisnuit cu gandul ca ati fi impreuna.sa vezi ce zice! Succes!:* Funditaa!big grin