| Blossomis a întrebat:

Buna TPU.MA ajutati si pe mine cu o mica problemaaa? Deci sa va spun:

-Imi place de un baiat f mult

-El acum e plecat la munte si vine Joi si o sa ma sune pe mine joi

-El pana sa plece a vrut sa ne prefacem ca suntem impreuna ca sa vada ce zice o fata daca noi am fi impreuna. Dar lui nu-i place de fata aia, vroia doar sa vada ce zice.Deci o sa ma sune joi si o sa ma intrebe ce a mai zis fata aia si sa mai vb.Problema este ca eu as vrea sa-i zic CA M-AM OBISNUIT CU CHESTIA ASTA DE A FI CU EL si as vrea sa-i zic ca as vrea sa fiu cu el fara sa ne mai prefacem. Ceva idei cum sa-i spun?

Sunt putin mai timida dar vreau sa stie ca il plac si ca vreau sa fiu cu el.Va rog mult ajutati-ma.

Dau funda.DEci ce sa fac in continuare? sa-i zic ce simt? voi ce parere aveti?

App :eu am 14 ani jum si el 15.

AM uitat sa zic:El mi-a dat cateva semne ca m-ar place pentru ca-mi zice despre familia lui, vorbim pe mess ff mult si vb numai cu kisskiss:X:X:X si semne din astea ca si cum am fi impreuna, ma suna de pe telefonul prietenului lui si vorbim prin mesaje.Ne-am vazut de cateva ori afara, si el eraff apropiat de mine:adica ma strangea in brate si lucruri din astea marunte care mie mi-au dat de inteles ca ma place...

Ce ar trebui sa fac in continuare? sa-i zic ca-mi place de el.Urgennntttt...Vine maine si nu stiu ce sa facstraight facestraight face

Răspuns Câştigător
| Lost0in0your0memories a răspuns:

Hey. poate ca faza cu "ce zice fata aceea" era doar un pretext pentru a fi cu tine, sau cel putin a incerca. daca tu simti ca este atras de tine si ca te place, eu zic ca nu ai nimic de pierdut decat de castigat in cel mai bun caz. spune-i ca ti-ar placea sa incepeti pe bune o relatie sa vezi daca merge. spune-i ca ti-ar placea sal cunosti si in calitate de iubita pe langa prietena.

4 răspunsuri:
| raduuul a răspuns:

Poate daca maine, cand va intalniti il intrebi cum i s-o parut aceasta perioada in care v-ati prefacut ca sunteti impreuna, si daca da un raspuns pozitiv intreaba ce ar zice daca a-ti ramane asa...sau ceva de genu...''Incercarea moarte n-are''

| NoTime a răspuns:

Ceau. in primul rand strange tot curajul pe care il ai in tine si spune-i clar si raspicat ca tie in timpul pe care l-ati petrecut prefacunduva ca sunte in prreuna te-ai atasat de el si il cam place.
Sper ca te-am ajutat
Pa.

| Miiiiih a răspuns:

Ar trebui sa ii zici ca il placi.si daca el nu simte acelasi lucru ar trebui sa incerci sa-l faci pe el sa te vrea. Fii extra super mega ultra feminina si arata-ti toata dragalasenia! Nu trebuie sa pari o obsedata big grin. Iti urez succes. Funda puppy dog eyes?

| andreea31121997 a răspuns:

Sa ii zici ce simti ca daca nu o sal prierzi