| Blossomis a întrebat:

Buna TPU.MA ajutati si pe mine cu o mica problemaaa? Deci sa va spun:

-Imi place de un baiat f mult

-El acum e plecat la munte si vine Joi si o sa ma sune pe mine joi

-El pana sa plece a vrut sa ne prefacem ca suntem impreuna ca sa vada ce zice o fata daca noi am fi impreuna. Dar lui nu-i place de fata aia, vroia doar sa vada ce zice.Deci o sa ma sune joi si o sa ma intrebe ce a mai zis fata aia si sa mai vb.Problema este ca eu as vrea sa-i zic CA M-AM OBISNUIT CU CHESTIA ASTA DE A FI CU EL si as vrea sa-i zic ca as vrea sa fiu cu el fara sa ne mai prefacem. Ceva idei cum sa-i spun?

Sunt putin mai timida dar vreau sa stie ca il plac si ca vreau sa fiu cu el.Va rog mult ajutati-ma.

Dau funda.DEci ce sa fac in continuare? sa-i zic ce simt? voi ce parere aveti?

App :eu am 14 ani jum si el 15.

AM uitat sa zic:El mi-a dat cateva semne ca m-ar place pentru ca-mi zice despre familia lui, vorbim pe mess ff mult si vb numai cu kiss:X:X:X si semne din astea ca si cum am fi impreuna, ma suna de pe telefonul prietenului lui si vorbim prin mesaje.Ne-am vazut de cateva ori afara, si el eraff apropiat de mine:adica ma strangea in brate si lucruri din astea marunte care mie mi-au dat de inteles ca ma place...

Ce ar trebui sa fac in continuare? sa-i zic ca-mi place de el.Urgennntttt...Vine maine si nu stiu ce sa fac.Scuze de categorie:X

Răspuns Câştigător
| Jeanny22 a răspuns:

Daca il placi cu adevarat, trebuie sa-ti faci curaj, si sa-i spui ce simti! Vrei ca peste cativa ani, sa stai si sa te intrebi : "Ce-ar fi fost daca?" Trebuie sa traiesti fara regrete!
Te sfatuiesc sa-l inviti la un suc (nu poti sa vorbesti lucruri din astea serioase, la telefon sau pe mess), si acolo sa vorbiti deschis. Puteti incepe sa vorbiti despre lucruri despre lucruri banale, iar apoi sa ii spui ca tu ai inceput sa te obisnuiesti cu ideea de-ai fi prietena. Vezi cum reactioneaza. Apoi, poti sa ii marturisesti ca il placi mai mult decat pe un prieten. Daca te place, de aici va prelua el comanda...
Deci, fa-ti curaj! Fara regrete!
Jeanny22!

6 răspunsuri:
| LOVE_3743 a răspuns:

Vorbiti apoi la sfirsit spune:Nu stiu cum vei reactiona dar-TE iubesc Si inchizi tel.

| iuli_2345 a răspuns:

Ar trebui sa-i spui astawinking asa vei vedea ce stimte si el pentru tine. Poate pentru el e la fel.Nu ai de unde sa stii. Incearca

| Cristi01Andrei a răspuns:

Eu zic sa.i spui ce simti si mai ales daca a inceput sa te stranga in brate inseamna ca te iubeste! Pana la urma ce ai de pierdut in plus iti mai faci si curaj (in caz ca te refuza el)pentru. alti baietiwinkingSper ca ti.am fost de ajutor. Funda Plis

| KittyBeyb14 a răspuns:

Pai ai putea sa-i spui ca de cand va prefaceti uh te`ai apropiat ff mult de el si il intrebi daca ar vrea sa nu va mai prefaceti...

| Yooo_7928 a răspuns:

Spune.i...ce ai de pierdut?:*

| Lorrmdde a răspuns:

Spune.i tuuu laughing ce pierzi? eu le.am zis la toti ca ii plac, mare chestie, decat sa pierd, mai bine zichee hee