| King18name a întrebat:

ma gandeam sa va intreb pe voi, un lucru care, poate nu e important, dar totusi, vreau sa stiu care sunt parerile voastre!
1). -Ce parere aveti despre o fata care are un prieten, dar atunici cand un baiat necunoscut ( sau un amic ) ii adauga un comentariu pe facebook, (sa zicem ca scrie : esti frumoasa! :*) vi s-ar parea normal ca acea fata sa ii raspunda cu : >mersi. :* :* :*hee hee? sau chestii de genu'! ( sau in cazul unui baiat...)

2). - ce ziceti de o fata care nu are prieten, dar se baga in seama cu orice baiat, sau raspunde la fiecare comentariu primit, cu semne > :* :*!? Inseamna ceva acest lucru?, despre personalitatea ei.? (comparativ cu fetele care nu fac asa ceva)! mie nu imi place sa am o prietena de acest fel! Voi ce ziceti? big grin cel mai frumos raspuns, primeste FUNDA!

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Mai mult sau mai putin, fetele si baietii care raspund in pupaceli si emoticoane cu tona sunt pitipoance si inculti. Fetelor le place sa li se faca complimente dar daca la un compliment nu poti spune un multumesc si un simplu zambet si trebuie sa puna o tona de pupaceli si aiureli mai bine duca-se si sa se combine cu unul la fel ca ea.

Probabil unele din ele sunt si "attention whores".

Deci nici mie nu mi-ar placea o astfel de fata. Consider ca am mai multi neuroni decat o astfel de persoana, mai ales daca face in halul asta pe la 16 ani. Astea-s chestii de 12 13 ani.

| Ichnat a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Adica, pe internet, unde nu-i vezi fata omului tu adaugi emoticoane pentru a devenii expresiv inseamna ca sunt "pitipoance si inculti"? straight face

Daca ajuti pe cineva care este fericit, clar ca o sa puna multe emoticoane, pentru a arata asta! straight face

| King18name explică (pentru Ichnat):

Nu despre asta era vorba. in fine!

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Ichnat):

Infantili atunci. Oricum e aproximativ acelasi lucru la generatia actuala.

20 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cand vorbesc pe mess, aproape la fiecare propozitie mai bag si cate un emoticon. Cand vorbesc cu sotia mea, bag mai multe.
Ce sa zic de o fata care face ce ai zis tu? Mi se pare clar ca cerseste atentia, e "attention ***", cum a zis AlexanderAdrian.
Un emoticon/doua pe propozitie poate fi doar un tic, cum fac si eu, dar mai multe inseamna ca este (ce-am scris anterior) sau a fost si a ramas cu sechele.

| William a răspuns:

1) Da, mi se pare normal
2) Nu e asa mare branza, unii oameni folosesc emoticonuri pentru ca le place nu pentru ca vor sa exprime ceva.

| Danysan a răspuns:

1-Fata ca reaspunde asa e un Pic cam ..se cam baga in seama si nu prea e oki dar nu Inseamna ca nu tine la Iubitu ei.
2-Fata care nu are Iubit are tot Dreptu sa vb cu Cine vrea atata Vreme cat e single. Stai calm ca nu e nimic anormal.

| King18name explică (pentru Danysan):

Sunt calm laughing. voiam sa vad si alte pareri, de aia am pus intrebarea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Ce nu-mi plac persoanele care se excita la toate complimentele si cred ca acea persoana vrea sa le ia de sot/sotie! straight face
Mi se pare ceva politicos sa ii raspunda cat timp nu pare vreun cocalar certat cu limba romana si cu bunul gust in general.
Doar pentru ca exprima ca ii place cum arati nu inseamna nicidecum ca te place si ca acum sa ti se dea viata peste cap!
2. Mare scofala, niste emoticoane de... stai si despici firul aiurea despre un subiect care ar trebui sa fie evident. Parca ai fi descoperit internetul astazi...
Si intr-adevar, cine pune o tona de emoticoane, cel putin din experienta proprie pot spune ca nu e o persoana surprinzator de inteligenta.

| Ichnat a răspuns:

1) Ce ai vrea sa-i zica? Raspunsul este un gest de politete! straight face

2)Daca tot timpul "pupaceste", inseamna ca este constienta de atractia baietilor fata de fetele dragute si incearca sa profite de asta happy

| Denisuca21 a răspuns:

''siiii funda revine celui care e de acord cu mine'' Sigur asta era si parerea ta KING18NAME laughing)))

| King18name explică (pentru Denisuca21):

Intr-un fel, ai dreptate laughing, dar ceea ce a zis AlexanderAdrian, mi se pare mai adevarat, din ce am observat in realitate! :p poate nu trebuia sa dau nici-o funda, ca sa nu te superi! laughing
PS. daca tot ai comentat aici, zi-mi si parerea ta! big grin (tie iti dau o funda imaginara!) laughing
-pana la urma. nu conteaza ''fundele'' :p! eu vreau sa vad raspunsuri, pareri! :p deci hai zi!

| Denisuca21 a răspuns (pentru King18name):

Eu spun ca depinde de fata si de situatie! daca asa e ea,cu prosteala,muah muah muah,:* alea alea,nu ai ce sa-i faci si nu face nimic gresit! Asa e ea, daca o vrei, nu trebuie sa o schimbi! Daca raspunde cu pupici doar anumitor persoane, atunci da, iti poti pune semne de intrebare...
De asta spuneam ca depinde ...Ideal ar fi sa fie mai echilibrata, dar nu o poti obliga! happy

| King18name explică (pentru Denisuca21):

Nici nu mi-as propune sa o schimb. eu am zis ca nu as vrea o astfel de prietena, nu imi place acest gen de fata, dar nu inseamna ca e ceva rau ca e asa, adica.
Prefer fetele mai echilibrate, cum ai zis tu!
Ti-as da FUNDA, dar nu mai pot! laughing altadata :pwinking

| Denisuca21 a răspuns (pentru King18name):

Merci dar stai linistit, nu sunt aici pentru funde sau alte scopuri profitabile, sa zic asa!winking Succes la fete! happy

| Ilisaysmeow a răspuns:

1) Este normal. Fata respectiva doar apreciaza complimentul.Prietenul ei chiar nu are de ce sa-si faca probleme. Si eu raspund aproape la fel; D

2)Nu imi plac fetele de acest gen. Mi-se par prea bagacioase si prefacute poate chiar si un pic exagerate. Si in momentul cand vor avea un prieten vor face la fel, se vor baga in seama cu toti baietii?

| King18name explică (pentru Ilisaysmeow):

2). cunosc si fete care desi au prieten, mai vorbesc cu inca 1-2 ( pe care ii stiu eu) dar fara sa stie prietenul ei, normal!, si pe facebook fac faze de genu. (ce am zis si in intrebare), si atunci ma gandesc ca fetele care fac fazele astea, atunci cand vor avea un prieten au sanse mai mari ca sa-si insele prietenul sau sa il lase pentru altul! e o chestie de personalitate, asa mi se pare! de aia am si pus intrebarea, ca eram curios sa vad cum gandesc altii!
iar la 1). de ce acea fata, (sau tu, ca ai zis ca faci aproape la felhee hee ) in loc sa puna 10 > :* :*, nu poate sa puna un : '''merci big grin ''!?

| anonim_4396 a răspuns (pentru King18name):

Ma enervezi. De unde pana unde nu ai voie sa ai in viata ta sociala baieti daca esti intr-o relatie cu altul? Iubirea nu inseamna posesie. Inseamna apreciere: aprecierea ca stii ca iubita ta nu e o tarfa, iar tu nu esti catelusul ei care trebuie sa ii fie recunoscator ca nu o paraseste, ca si cand ar fi gata sa fuga la oricare altul.

| King18name explică (pentru anonim_4396):

Hey, nu ma refeream la asta, e ceva normal ca sa vorbesti si cu altii. ma refer la fazele cand mergi prea departe cu altul! e diferenta dintre un amic si un prieten, sau dintre un simplu amic, si un amic foarte bun!
Pentru persoanele mai geloase, e recomandat sa nu aiba o prietena care sa vorbeasca mult cu alti baieti (sau invers)hee hee! aceasta '' problema'' depinde de mai multe situatii asa ca putem vorbi doar la modul general! Eu cred ca o fata care are un prieten, si ii place sa vorbeasca si cu altii. ( nu doar ca si simpli amici ) nu au relatii de durata! sau vor fi certuri si altele! Cel mai bine e sa stii sa faci diferenta dintre prietenul / prietena ta /tau, si un amic! happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru King18name):

Tu compari sarutul virtual cu ala din realitate? Cam rau...
E doar un... de emoticon.

| King18name explică (pentru anonim_4396):

Serios acuma. am vrut sa stiu si eu niste pareri, si tu... laughing nu compar nimic!