| anonim_4396 a întrebat:

poate a mai fost pusa (sunt sigur) dar asta e.De ce toate fetele ma vad ca un amic/prieten foarte bun dar nu ca si un iubit.Cand intreb o fata daca ar vrea sa fie cu mine...imi raspunde ca am vede doar ca un prieten foarte bun.Incep sa imi cred increderea in mine sad Si parca vad ca voi fi un FOREVER ALONE crying Sunt si putin timid, dar nu chiar exagerat

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

@Ancient are dreptate,o fata nu simte nevoia sa aiba un clown langa ea,ci un mascul cat mai alfa,daca se poate.
Faptul ca iei totul in gluma,ca razi mereu,ti-a pus probabil stampila de neserios si fetele au nevoie de cineva pe care sa se poata baza.
Da,sunt superficiale si nu stau sa caute in adancime,nu vor sa te descopere,sunt sigura ca ai si tu sensibilitati,bucurii,tristeti,asa,ca toata lumea.
Greseala ta e ca nu le arati,te ascunzi sub masca ta de clown si astepti sa-ti gasesti perechea...
Refa-ti comportamentul,fii mai adunat,mai serios,mai tu!
Si,cauta sa nu se vada de la o posta ca iti doresti cu disperare o relatie, fetele simt asta de departe si se feresc!
Fii degajat, zambitor(nu razator), serios, galant si chiar tacut uneori.
Si NU te grabi.
Se va gasi fata insistenta si atenta care va VEDEA tot ce nu au reusit sa vada celelalte!
happy

| LastyDJInfu a răspuns (pentru greece12):

Multumesc.Sunt niste sfaturi cred eu foarte utile si care sper sa ma ajute.Voi incerca sa fiu mai serios si sa nu mai iau totul in gluma.Multumesc

| greece12 a răspuns (pentru LastyDJInfu):

Asta era scopul si vad ca ai si inteles!
happy

12 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Pentru ca o fata sa te accepte ca si iubit, tu trebuie sa ai anumite calitati ce sunt pe placul fetelor: Probabil ca tu nu ai, momentan, aceste calitati, dar ai foarte multe pentru a fi un bun amic.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu eşti forever alone, eşti friend-zoned. Ceea ce e mai grav.
Poate nu ai atitudinea care trebuie, să faci o fată să te placă. Sau pur şi simplu nu ai întâlnit încă fata potrivită.

| LastyDJInfu a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru incurajare...Dar totusi ce atitudine ar trebui sa am ca sa nu mai fiu "friend-zoned"? De obicei sunt foarte glumet...si fac "prostii" la care toata lumea rade.

| AlaturideIngeri a răspuns:

Buna!
Nu trebuie sa fii suparat din cauza asta!
Poate ca nu e momentul sa ai pe cineva acum.Destinul ti-a pregatit ceva mult mai bun si ce este mai bun intotdeauna vine mai tarziu putin.Asa ca ai incredere in tine si nu dispera.
Inceraca sa nu mai cauti persoana potrivita pentru tine,lasa-te gasit de catre ea.
Pana atunci bucura-te de viata,de prietenii pe care ii ai,de tot ce te inconjoara.
Stiu cum e sa nu ai pe cineva langa tine in anumite momente, dar asta e, nu avem ce face, nu toate sunt asa cum vrem noi sa fie, dar trebuie sa avem speranta ca intr-o zi vom fi fericiti.happy

| eu1234512345 a răspuns:

Sall happy Unele fete mai spun ca te vad doar ca pe un prieten (chiar daca nu te considera unul) doar ca sa nu te superi... Nu esti FOREVAR ALONE, e cam imposibil happy Idea e ca nu e bine sa fii timid, fetelor le plac baietii amuzanti si chestii de-astea(sunt fata, deci stiu). Parerea me e sa fii tu insuti. Probabil nu ai intalint fata potrivita, mai asteapta, sigur o vei gasi! Bafta happy

| LastyDJInfu a răspuns (pentru eu1234512345):

Pai problema e ca sunt chiar foarte amuzant si nu am glume/gesturi nesarate.Ele se simt foarte bine in preajma mea ...numai ca daca vine vorba sa avem o relatie...Ma vede doar ca pe un prieten? Oare toate fetele pe care le-am intalnit/intrebat ai probleme de vedere? (glumesc).Nu stiu cum as putea sa ma comport.

| anonim_4396 explică (pentru LastyDJInfu):

Nu mai fi amuzant, majoritatea amicilor mei fac pe amuzanţii în speranţa că vor cuceri şi ei măcar o fată din liceu sau din grupul nostru. Dar nu-i aşa, sunt priviţi ca nişte papiţoi. Eu nu recurg la glume să mă placă o fată, nici nu vreau să fiu plăcut de fete. Dar totuşi se întâmplă, e ceva natural.