| Ema96 a întrebat:

happy Ma gandeam sa va intreb si pe voi ce ar trebui sa fac.
De vreo 1 an simpatizes un baiat e cu un an mai mare decat mine si cam de vreo luna am facut rost de id lui dar doar de vreo 3 ori am vb cu el. Deoarece is mai timida si nu pot spune asa repede lucrurilor pe nume chiar as vrea sa am o relatie serioasa cu el si nu stiu cum sa fac sa afle, mi-as dori enorm sa putem sa ne cunoastem mai bine dar niciodata nu pot sa zic mai multe de "buna cf" iar dupa ma saluta imi raspunde si cam asta e conversatia noastra.straight face Ma puteti ajuta? Va rog! Multumesc.happy

Răspuns Câştigător
| Ramo80 a răspuns:

Pai daca nici pe mess nu ai curajul macar sa conversati pentru inceput, daca ai fi fata in fata cu el cum ar mai fi? Ai intra in pamant de rusine? Gandeste-te ca el nu te poate vedea atunci cand ii scrii pe mess. Poti sa te inrosesti, sa te strambi sa faci ce vrei dar ia-ti inima in dinti si tasteaza. Nu e greu deloc! Incepe cu discutii banale, despre orice, spune-i cine esti si dupa ceva timp de conversatii mai bate si cate un apropo, legat de faptul ca il simpatizezi, poate sentimentul va fi reciproc si te vei linisti. Ai curajul sa faci tu pasii micuti spre o apropiere si sper din suflet ca povestea ta sa fie una cu happy end si sa fiti impreuna! Mult noroc! pupic!

4 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Vrei o relatie serioasa cu el.pff pana acolo trebuie sa incepi sa vorbesti cu el.despre orice.chestii banale.intreaba-l si tu ce amai facut, sau daca ii place melodia X...happy

| Arhanghel a răspuns:

Fai cum mi-a facut si mie o fata:
ili intrebi ce face. dupa aia ii spui k de ceva timp iti da "fiori" un baiat.si il intrebi daca pote sa ghiceasca.pana la urma daca nu se prinde ii spui uh k e vorba de el...si il intrebi daca vrea sa fiti impreuna... daca nu.viata mere mai departe.asta e gasesti pe altcineva

| Ady192 a răspuns:

Eventual daca esti mai timida nu trebuie sa ii spui neaparat face2face ca iti place de el... poti sa ii spui pe mess un pic mai pe ocolite si vezi ce reactie are...mult succes!

| AllexxanddraBbe a răspuns:

Ar trebui sa-i spui ceea ce simti. Pana la urma o vei face, fie ca vrei sau nu pentru ca nu-i poti spune inimii sa se opreasca si de cele mai multe ori in lupta dintre dragoste si ratiune castiga dragostea. Parerea mea este ca ar trebui sa-i spui tot ceea ce simti. Take care si bafta! :*