| Marietta a întrebat:

Ma numesc Maria am 18 ani si mi-am inceput viata sexuala in urma cu 3 luni, dar nu`mi gasesc explicatia de ce nu mi-a sangerat la contact desi a fost o durere acceptabil... Multumesc

Răspuns Câştigător
| Bianca1864 a răspuns:

Sa stii ca nu toate fetele sangereaza la primul contact sexual sau poate nici nu te-a dezvirginat.mai bine mergi la un medic ca sa afli despre ce este vorba. funda pliz?

5 răspunsuri:
| νєησм a răspuns:

Explicatia este foarte simpla, nu ti s-a rupt himenul si iti voi da si o definitie:

Himenul este o membrana transparenta usor vascularizata care la primul contact sexual este normal sa se rupa si sa sangerezi usor.
Daca la tine nu s-a intamplat aceasta sangerare putem trage concluzia ca himenul este elastec si nu s-a rupt din prima penetrare.Nu te speria se va intampla cu siguranta a doua oara.

| LadyDy01 a răspuns:

Maria nu este necesar sa sangerezi, depinde de fiecare fata/femeie.

| ralucutza12345 a răspuns:

Este posibil sa fi avut o mica sangerare dar sa nu o fi observat (mai ales daca v-ati protejat). Daca insa nu ai avut-o nu ai de ce sa te ingrijorezi, chestia asta nu e stereotipa, fiecare cu organismul si corpul sau.

| neverletmego a răspuns:

Chestia asta nu e valabila pentru toata lumea. Exista si exceptii. Doar ca multa lume crede ca daca nu ai sangerat nu ai fost virgina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ti s-a rupt himenu, o sa se rupa el cu timpu, ii elastic si de aia