| anonim_4396 a întrebat:

Buna am 16 ani si an urma cu 2 luni am avut primul contact sexual si nu am sangerat de loc de si aveam vaginu de stul de delatat si sani foarte moi atat de moi ca la o femeie care a dat nastere la 2 sau 3 copii am ramas socata cand am vazut ca nu am pic de durere si nici urma de sange pelanga asta pretenu meu nu ma crezut mea spus ca am o veata sexuala de mult timp imi cunosc corpu atat de bine nu am facut nimica cu nimeni de ce nu eram virgina e normal la varsta mea sa am sani atat de moi si vaginu asa de delatat? va rog sa ma ajutati ca nu stiu ce sa cred e normal?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E normal. 20% dintre femei nu sangereaza la dezvirginare. Iar tu ai sanii moi si vaginul lax fiindca esti sedentara, nu faci sport, nu faci efort fizic si musculatura pieptului pe de o parte si a perineului pe de alta parte sunt flescaite si nu sustin sanul, respectiv vaginul. E ingrijorator doar ca o fat de 16 ani este intr-o stare fizica atat de proasta, dar se poate remedia cu mult sport.

| madagascar a răspuns:

Nu e o regula pentru toate, eu dupa 3 ani de relatie am sani la fel ca la inceput adica tari, si nici alte lucruri nu prea sau schimbat deci depinde de organism, asa esti tu

| corinapoara a răspuns:

Mda.si eu cand mi-am inceput viata sexuala cu sotzul meu nu am sangerat absolut deloc dar dureri am avut.Nu trebuie neaparat sa sangerezi deoarece himenul tau probabil este elastic si din cauza asta nu ai sangerat iar in legatura cu vaginul dilatat si sanii moi nu mi se are nimic iesit din comun.cred ca este ceva absolut normal pentru ca organismul nostru difera de la femeie la femeie. Iar partenerul tau daca nu te crede este strict problema lui, important este ca tu te cunosti exact asa cum esti iar daca el nu vrea sa inteleaga mai mult de atat nu ai ce sa ii faci.